15. července 2007 • 00:00

Hilgertová ani Ježek na medaili nedosáhli

Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

Jedinou medaili vybojovali po nedávných žních v Troji čeští vodní slalomáři na posledním závodu Světového poháru v Augsburgu.

Jedinou medaili vybojovali po nedávných žních v Troji čeští vodní slalomáři na posledním závodu Světového poháru v Augsburgu. Na sobotní druhé místo deblkanoistů Marka Jirase s Tomášem Mádrem dnes nenavázali šampioni z Prahy Stanislav Ježek ani Štěpánka Hilgertová, která skončila čtvrtá. Dvojnásobná olympijská vítězka Hilgertová vstupovala do finále ze druhého místa, ale pomalejší čas a jeden dotyk branky ji srazil ze stupňů vítězů. I kdyby si "šťouch" nepřipsala, na medaili by její výsledný čas bez dvou trestných sekund nestačil. O dvojnásobný triumf domácích kajakářek se postaraly Jennifer Bongardtová s Jasmin Schornbergovou, devětatřicetiletou Hilgertovou porazila ještě úřadující mistryně světa Slovenka Jana Dukátová. Druhá Češka ve finále Irena Pavelková skončila osmá, Marcele Sadilové postup těsně unikl. Ježek obsadil mezi singlkanoisty rovněž osmou příčku, o další radost pro německou reprezentaci se postaral vítězstvím Nico Bettge. Vrcholem sezony pro vodní slalomáře bude v září mistrovství světa v Brazílii. Výsledky: Muži: C1: 1. Bettge (Něm.) 193,71 (0 tr. sekund), 2. Bell (Austr.) 195,45 (0), 3. Florence (Něm.) 196,21 (2), ...8. Ježek 201,55 (2), v semifinále 25. Indruch, 40. Mašek (všichni ČR). Ženy: K1: 1. Bongardtová 205,71 (4), 2. Schonbergová (obě Něm.) 208,22 (0), 3. Dukátová (SR) 209,40 (2), 4. Hilgertová 211,93 (2), ...8. Pavelková 217,11 (4), v semifinále 11. Sadilová (všechny ČR).