Kaliská vyměnila kajak za hokejku | iSport.cz
7. října 2008 • 18:19

Kaliská vyměnila kajak za hokejku

Autor: ČTK
Kaliská neměla konkurenci
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvojnásobná olympijská vítězka ve vodním slalomu, Slovenka Elena Kaliská, vymění vodáckou helmu za tu hokejovou. Na ledě se objeví 11. října ve Spišské Nové Vsi v ligovém utkání tamního ženského týmu proti Zvolenu.Kouč a manažer týmu Pavol Findura slavnou slovenskou sportovkyni k soutěžní premiéře na ledové ploše nemusel ani přemlouvat. "Elena se nabídla sama. Pokud vím, pravidelně hrává hokej rekreačně s partou na Liptově a i v médiích se vyjádřila, že ji hokej velmi baví. Bude to pro ni dvojnásob zajímavý debut, neboť pochází právě ze Zvolena," dodal.

Jedno přání Kaliské ve Spišské Nové Vsi zřejmě nevyplní. Mistryně světa a čtyřnásobná evropská šampionka chtěla hrát s číslem 16, které však patří nejstarší hráčce týmu Beátě Beníkové. "Ta začínala s hokejem v 38 letech, což bylo před deseti lety. Takže pokud se bude Eleně dařit, má před sebou ještě mnoho hokejových let," usmál se Findura.

Ten si novou posilu pochvaluje také z hlediska motivace. "V týmu máme několik hráček mladších 18 let. Když budou s takovou profesionálkou v jedné kabině, budou mít možnost si uvědomit, co všechno musela absolvovat, aby dokázala to, co se jí podařilo," uvedl kouč aktuálně třetího týmu prvoligové tabulky.

Témata:  sport, vodní, slalom, hokej, kaliská

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud