Torresová zkusila motýlek. A zaplavala rekord! | iSport.cz
23. května 2009 • 11:19

Torresová zkusila motýlek. A zaplavala rekord!

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Torresová
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měsíc po svých dvaačtyřicátých narozeninách překonala americká plavkyně Dara Torresová národní rekord na trati 50 metrů motýlek. Trojnásobná stříbrná medailistka z olympijských her v Pekingu zlepšila šest let starý výkon legendární Jenny Thompsonové.Rekord zdolala hned dvakrát a potvrdila, že se na letním mistrovství světa v Římě může znovu ucházet i ve svém věku o cenné kovy.

V rozplavbě ubrala z výkonu Thompsonové časem 25,84 sekundy 16 setin a ve finále zlepšila rekord na 25,72. Přitom motýlka Torresová příliš často neplave a do závodu nastoupila jen proto, že se necítila na původně plánovanou stovku volným způsobem.

"Překvapilo mě to. Nečekala jsem, že budu tak rychlá," uvedla čtyřnásobná olympijská vítězka ze štafet, která zaostala o 39 setin za nedávným světovým rekordem Nizozemky Marleen Veldhuisové.

Loni v Pekingu vybojovala Torresová stříbro na trati 50 metrů volný způsob a ve dvou štafetách a stala se nejstarší plaveckou medailistkou v olympijské historii. Poté se podrobila operaci ramene, kolena a prstu, ale s kariérou se loučit nehodlá.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud