Vyzývací pohár: Prostějov se rozloučil porážkou

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Basketbalisté Prostějova prohráli v závěrečném utkání osmifinálové skupiny Vyzývacího poháru v ruském Krasnodaru v přímém souboji o druhé postupové místo s domácím Lokomotivem Kubaň 76:90.

Hanáci obsadili nepostupové třetí místo a se soutěží se rozloučili.

Svěřenci trenéra Petera Bálinta sehráli s favoritem vyrovnanou partii. Doplatili ale na chvilkové výpadky, v nichž umožnili zkušenému soupeři bodově výrazně odskočit a ztrátu pracně stahovali.Basketbalistům Kubaně vyšel dokonale vstup do utkání.

Při rychlých protiútocích využívali mezery v obraně hostů a ve 4. minutě už vedli 13:2. Prostějov se z počáteční krize obdivuhodně rychle vzchopil.

Do konce první čtvrtiny snížil na rozdíl jediného bodu. Po zlepšené koncovce dokonce poprvé a naposledy v utkání Hanáci ve 13. minutě vedli rozdílem čtyř bodů (30:26). Ovšem následných sedm minut do poločasové přestávky upadl Prostějov opět do útlumu.

Rozjetý domácí tým vyhrál tuto pasáž 24:4 a v poločase už měl náskok šestnácti bodů.Ze zdánlivě ztraceného duelu ale po změně stran udělal Prostějov ještě drama. Nejlepší výkon předvedli Hanáci ve třetí a na začátku závěrečné čtvrtiny.

Střelecky se ke Šležasovi s Veikalasem přidal ještě Landry a sedm minut před koncem Prostějov umazal náskok protivníka na rozdíl pouhých dvou bodů.
Lokomotiv ale náznak zvratu rychle odmítl a zopakoval smršť z prvního poločasu.

Americké opory Wilkinson s Masseyem a Tuckerem rozehráli skvělou střeleckou partii spojenou s nepříjemnou nátlakovou hrou a výbornou prací pod košem. Moravský tým ztratil herní rytmus a v závěru se už nedokázal prosadit.

Utkání osmifinálové části Vyzývacího poháru basketbalistů - skupina L:

Lokomotiv Kubaň - BK Prostějov 90:76 (21:20, 50:34, 66:61)

Nejvíce bodů: Wilkinson 25, Massey 18, Tucker 11, Šeleketo 10 - Šležas 17, Veikalas 15, Landry 10. Trestné hody: 14/10 - 19/16. Fauly: 21:18.
Trojky: 4:6.20:30