Volejbalistky porazily v kvalifikaci ME Černou Horu 3:0

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

České volejbalistky porazily v Madridu Černou Horu 3:0 po setech 25:14, 25:20, 25:21 a po druhém vítězství vedou v kvalifikaci mistrovství Evropy tabulku skupiny C s plným počtem šesti bodů. Utkání trvalo pouhých 76 minut.

V pátek český tým zdolal Slovinsko 3:1, v neděli nastoupí proti domácímu Španělsku. Příští týden je v Plzni na programu druhý turnaj. Vítěz skupiny postoupí na ME 2015, druhý tým konečné tabulky bude hrát baráž.

Trenér Carlo Parisi vsadil na stejnou základní sestavu jako v prvním duelu a stejně jako proti Slovinsku vyšel českým hráčkám začátek. Na jejich výkonu byla patrná zvýšená koncentrace, Černohorky po jejich pátečním vítězství 3:1 nad domácím Španělskem nepodcenily.

České reprezentantky získaly náskok 5:1, poté však na chvíli polevily a umožnily soupeřkám vyrovnat na 6:6. Následnými šesti body v řadě vzaly Černé Hoře rázným způsobem naději na zvrat a bez problémů získaly úvodní sadu.

Ve druhém setu Černohorky uhrály úvodní dva body, zbytek sady ale opět probíhal v české režii. Na smeči se prosazovala Havlíčková, body sbírala i Rutarová. Podobný vývoj měla také třetí sada; v závěru soupeřky odvrátily tři mečboly, ale víc nedokázaly.