Nový lídr volejbalové reprezentace Galabov věří v lepší budoucnost | iSport.cz
7. ledna 2020 • 11:58

Nový lídr volejbalové reprezentace Galabov věří v lepší budoucnost

Autor: nne
Vstoupit do diskuse
0
Budoucnost české reprezentace nevidí její lídr nějak černě. (ilustrační foto)
TOP VIDEA
INSIDER: Baroš by mohl být "ambasadorem", připomíná mi ho Hložek
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Kdo urve čtvrté místo? Zaútočí Kozák v Edenu na korunu střelců?
VŠECHNA VIDEA ZDE

 

Ve třiadvaceti letech hraje prestižní francouzskou ligu za Nice a patří k oporám reprezentace. V jejím dresu zaznamenal za dvě kvalifikační utkání o olympiádu v Tokiu úctyhodných 33 bodů, ale porážkám s Německem (0:3) a Belgií (2:3) bohužel nezabránil. Národní tým se tak letos na vrcholnou akci do Japonska nepodívá. Budoucnost českého volejbalu ale rozhodně nijak černě nevidíRoli nezkušeného mladíka vyměnil za necelé tři roky za pozici jednoho z lídrů české volejbalové elity. Na vysněnou olympiádu sice mladé mužstvo nedotáhl (středeční závěrečný zápas se Slovinskem už nic neřešil), ale v budoucna s ním plánuje uspět.

„Tým je nadějný. Je dobře, že se do něj prosazují mladí kluci, kteří v juniorských kategoriích vládli Evropě. Každý celek si prochází určitou sinusoidou a ten náš má budoucnost před sebou a věřím, že půjdeme již jenom nahoru,“ prohlásil Galabov.

Sám atmosféru velkých reprezentačních zápasů ochutnal v roce 2017, kdy Češi na mistrovství Evropy v Polsku došli do čtvrtfinále. „Tehdy jsem spíš ty hvězdy okukoval, pozoroval, jak se světový volejbal hraje. Hodně jsem si z toho vzal. Snažil jsem se makat, zlepšovat se. A nakonec přišla doba, že jsem byl schopen hrát i já v základu nároďáku,“ popsal rodák z Nového Boru.

V severočeském městě svoji kariéru začínal. Kolikrát tam musel verbovat kamarády, aby měl vůbec s kým hrát. „Byl to spíš takový sportovní kroužek než oddíl. Následně mě taťka vozil na tréninky do České Lípy. Předtím jsem koketoval i s karatem, ale to mě moc nechytlo,“ vzpomínal Galabov, který do Nice zamířil po úspěšném působení v liberecké Dukle před dvěma lety.

Loni tým z Azurového pobřeží ohromil Francii senzačním postupem do semifinále, letos se zatím trochu trápí. „Loňská sezóna byla fantastická. Jako podceňovaný mančaft jsme doma prohráli snad jenom dvakrát nebo třikrát. Šlapali jsme jako dobře namazaný stroj. Sice se vyměnil trenér, ale v tom problém nevidím. Spíš se úplně nepodařilo tým doplnit a měli jsme na podzim taky dost zranění. Ale francouzská liga je neskutečně vyrovnaná, takže stačí vyhrát dva, tři zápasy a hned je to jiné,“ dodal Galabov, jenž si užívá radosti v osobním životě. S partnerkou Katkou, která s ním v Nice bydlí, se v listopadu zasnoubil.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud