4. března 2010 • 20:37

32. kolo: Bitva o play off pokračuje: Ústí i Havířov padly

Autor:
Ilustrační foto
TOP VIDEA
Derby Sparta - Slavia v samostatné lize: bilance, góly, nejlepší střelci Derby Sparta - Slavia v samostatné lize: bilance, góly, nejlepší střelci
CELÝ SESTŘIH: Liberec - Brno 2:0. Výhru Severočechů zařídil střelec Pulkrab
CELÝ SESTŘIH: Liberec - Brno 2:0. Výhru Severočechů zařídil střelec Pulkrab
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oba aspiranti na poslední postupové místo do play off extraligy volejbalistů v dnešních zápasech 32. kola prohráli. Souboj o osmou pozici mezi Ústím nad Labem a nováčkem z Havířova tak rozhodne až sobotní domácí zápas Severočechů proti Kladnu, neboť Havířov už má utkání posledního kola za sebou.Ústí podlehlo 1:3 v Ostravě, která nastoupila s náhradníky a první sadu vyhrála nevídaným poměrem 25:3. Hrálo se přitom vyrovnaně, ale v závěru setu přišli rozhodčí na chybu v nahlášené ústecké sestavě a odebrali hostům všechny do té doby získané body.

Havířov sice potrápil Kladno více, ale nakonec zápas v tie-breaku rovněž ztratil. V závěrečném kole tak Ústí musí nad Kladnem vyhrát, jinak z osmé příčky postoupí do čtvrtfinále Havířov.

Překvapením byla domácí porážka českobudějovických obhájců titulu 1:3 s Příbramí. Jihočeši hráli, jako by už byli myšlenkami ve vyřazovací části: v prvním setu udělali obrovské množství nevynucených chyb a sami soupeři spoustu bodů darovali.

Příbramští těžili z lepšího servisu, jinak jim ale i průměrný výkon stačil k nečekanému vítězství."Jsem rád za vítězství, víc jsme bojovali, ale se hrou spokojen nejsem," podotkl příbramský trenér Jan Svoboda.

"Zápas jsme začali normálně, pak se to sesypalo. Byl to špatný výkon," zlobil se domácí kouč Petr Brom.V čele tabulky zůstal Liberec, který porazil Brno. Ani v tomto případě ale nebyl trenér vítězného mužstva spokojen.

"Sice jsme vyhráli 3:0, ale výkon to byl snad nejhorší v sezoně," poznamenal kouč semifinalistů Vyzývacího poháru Michal Nekola. Výtěžek z utkání věnuje vedení Dukly Nadaci EURONISA, která pomáhá starým, nemocným lidem, tělesně a mentálně postiženým lidem a rodinám s dětmi v tísni.

Duel o páté místo pro sebe snadno rozhodl Zlín, Benátky nad Jizerou v jeho hale neuhrály ani set. "Kvalitní servis a pozorný výkon nás přivedly k vítězství ve třech setech," řekl zlínský trenér Roman Macek.

Extraliga volejbalistů - 32. kolo:

Ostrava - Ústí nad Labem 3:1 (3, 18, -21, 22),

Zlín - Benátky nad Jizerou 3:0 (12, 22, 22),

České Budějovice - Příbram 1:3 (-18, -20, 20, -15),

Liberec - Brno 3:0 (22, 22, 21), Kladno - Havířov 3:2 (-21, 22, 15, -22, 10).

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze