Volejbalistky dostaly na MS lekci od Německa | iSport.cz
7. listopadu 2010 • 09:18

Volejbalistky dostaly na MS lekci od Německa

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Nizozemské volejbalistky se radují z bodu, zatímco Češky Kristýna Pastulová a Lucie Mühlsteinová (vpravo) zklamaně odcházejí
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejhorší zápas na mistrovství světa v Japonsku odehrály dnes české volejbalistky proti Německu a po špatném výkonu podlehly rozdílem třídy 0:3. S jednou výhrou zůstaly na chvostu čtvrtfinálové skupiny F v Nagoji a po dni volna budou hrát ve zbývajících zápasech proti Kubě a Thajsku o šanci bojovat o deváté až dvanácté místo.Stejně jako před měsícem na světovém šampionátu mužů v Itálii si právě proti německému soupeři prožil český celek nejslabší den. Němky nastoupily do zápasu čtyřbodovou šňůrou a už za stavu 0:4 donutily trenéra Jiřího Šillera k prvnímu oddechovému času. Ani po něm však nebyla jediná činnost, na níž by se jeho svěřenkyně chytly.

"Výsledek mluví za vše. Pokusíme se na dnešek zapomenout," řekl sklesle na tiskové konferenci trenér Šiller. Jeho svěřenkyně prohrály první set 8:25, v dalších dvou se pak nedostaly přes sedmnáct bodů.

Němky hrály po celý zápas bezchybně, českým hráčkám pomohly pouhými třemi body. Zato na opačné straně hřiště počet nevynucených chyb závratným tempem rostl a zastavil se na ostudných sedmadvaceti. Češky měly problémy hned od přihrávky, takže k útoku středem se dostávaly sporadicky, a na kůlech si je soupeřky ubránily.

České reprezentantky útočily jen s třicetiprocentní úspěšností, nejvíce bodující hráčkou byla blokařka Kristýna Pastulová s deseti body. Trenér Šiller po celý zápas marně střídal, žádná z hráček neměla svůj den. "Bylo to jako ve zlém snu. Myslela jsem jenom na to, jak najít cestu k zisku alespoň nějakých bodů, ne jestli vyhrajeme, nebo prohrajeme," řekla kapitánka Ivana Plchotová.

Němky si snadno připsaly dva body po pouhé hodině hry a udržely si teoretickou šanci bojovat o medaile, reálně však o páté až osmé místo. "Můj tým hrál přesně tak, jak jsme si řekli, vlastně ještě lépe. Říkal jsem hráčkám, že je to naše první finále. Byly úžasně soustředěné, jen tři chyby za celé utkání, to je skvělé číslo," chválil kouč německého týmu Ital Giovanni Guidetti.

Česko - Německo 0:3 (-8, -17, -16)
Rozhodčí: Zenovič (Rus.), Kim Kun-Tae (Korea). Čas: 64 min. Diváci: 2887.

Česko: Pastulová 10, Mühlsteinová 2, Havelková 7, Plchotová 1, Havlíčková 8, Barborková 6, libero Jášová - Kallistová 1, Vanžurová 3, Jelínková, Útlá, Melichárková.

Německo: Weissová 1, Brinkerová 7, Fürstová 6, Kozuchová 20, Beierová 8, Ssuschkeová 6, libero Tzscherlichová - Thomsenová.

Témata:  sport, volejbal, Česko, Japonsko
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud