Start kajakáře Součka na SP v Duisburgu ohrožuje blokáda žeber | iSport.cz
26. května 2011 • 18:09

Start kajakáře Součka na SP v Duisburgu ohrožuje blokáda žeber

Autor: sam
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se
iSport podcast NFL: Titans mají šanci Chiefs ubránit, v NFC budou dominovat 49ers iSport podcast NFL: Titans mají šanci Chiefs ubránit, v NFC budou dominovat 49ers
VŠECHNA VIDEA ZDE

Otazník visí nad startem českého čtyřkajaku Ondřej Horský, Jan Souček, Daniel Havel a Jan Štěrba na závodech Světového poháru v německém Duisburgu. Jan Souček zápolí s blokádou žeber a musel dokonce vyhledat odbornou pomoc. Tu mu poskytla fyzioterapeutka kanadské reprezentace Shelly Malcom-Beazleyová, která ho rovnala a snažila se ho uvést do stavu, v kterém by mohl závodit.Kanadská fyzioterapeutka Shelly Malcom-Beazleyová masíruje kajakáře Jana Součka.Kanadská fyzioterapeutka Shelly Malcom-Beazleyová masíruje kajakáře Jana Součka.Foto Vít Chalupa
Kajakář Jan Souček cvičí pod dohledem kanadské fyzioterpeutky Shelly Malcom-Beazleyové kvůli zablokovaným žebrům.
Kajakář Jan Souček cvičí pod dohledem kanadské fyzioterpeutky Shelly Malcom-Beazleyové kvůli zablokovaným žebrům.
Souček vynechal čtvrteční dopolední trénink, aby stav ještě nezhoršil. Protože česká výprava nemá s sebou v Duisburgu fyzioterapeuta, domluvil reprezentační trenér Martin Doktor pomoc u kanadského týmu. Jeho drobná fyzioterapeutka Malcom-Beazleyová více než půl hodiny se svalnatým Součkem manipulovala a pokoušela se mu napravit zablokované žebro. Kajakář z posádky, která by měla být největším českým adeptem na postup na olympijské hry 2012 v Londýně, si zranění zřejmě přivodil při středečním nakládání zavazedel do mikrobusu na cestu do Duisburgu. „Trhneš sebou a stane se ti to ani nevíš jak. Postupně to začíná bolet a pak čím dál tím víc,“ vysvětloval Souček, pro něhož je nepříjemné především to, že se nemůže pořádně nadechnout a když už se tak stane, způsobuje mu to velkou bolest.

„Jet s tím je pěkný hnus,“ uvedl Souček k odpolednímu tréninku, který absolvoval na singlkajaku a nikoliv s ostatními na velké lodi. „Bohužel stále nemohu pořádně dýchat a nemám pocit, že by mi žebro ´naskočilo´ tam, kde bych ho chtěl mít,“ popsal kajakář. O jeho startu v pátečních rozjížďkách na K4 1000 metrů se rozhodne až těsně před závodem podle momentálního zdravotního rozpoložení. „Je dobře, že jedou až pozdě odpoledne, protože budeme mít více času na to, abych ho Součka na start připravili,“ uvedl Doktor, jehož pomoc Souček v noci na čtvrtek kvůli bolesti vyhledal. Doktor ordinoval prášky proti bolesti a plzeňské pivo. „Po tom jsem pak konečně usnul a aspoň se trochu vyspal,“ pravil s úsměvem Souček.

Kouč Martin Doktor už ve čtvrtek odpoledne hledal řešení, kdyby čtyřkajak v pátek nemohl skutečně startovat. Dodatečně chtěl přihlásit Daniela Havla na trať tisíc metrů a Jana Štěrbu na 500 metrů.

Nominace českého týmu pro SP v Duisburgu
K2 ženy 200 metrů: Jana Šebestová, Jana Blahová.
K2 ženy 500 metrů: Anna Adamová, Lucie Matoušková.
K4 ženy 500 metrů: Anna Adamová, Jana Šebestová, Jana Blahová, Lucie Matoušková.
K1 muži 200 metrů: Filip Šváb; Daniel Havel.
K2 muži 1000 metrů: Ondřej Horský, Jan Štěrba.
K4 muži 1000 metrů: Ondřej Horský, Jan Souček, Daniel Havel, Jan Štěrba.
C2 200, 500 a 1000 metrů: Jaroslav Radoň, Filip Dvořák.
Štafeta K1 muži 4x200 metrů: Filip Šváb, Jan Štěrba, Jan Souček, Daniel Havel.
K1 ženy 4x 200 metrů: Jana Blahová, Jana Šebestová, Lucie Matoušková, Anna Adamová.

Program Světového poháru v Duisburgu
Pátek 27. května:
rozjížďky všech kategorií na 500 a 1000 metrů.
Sobota 28. května - 8.30 až 10.11 hodin: finále B a C na 500 a 1000 metrů, od 10.32 blok finálových závodů na 1000 metrů + K4Ž 500 metrů; odpoledne rozjížďky a semifinále na 200 metrů a K2Ž 500 metrů.
Neděle 29. května – 8.45 až 9.55 hodin: finále B a C na 200 a 500 metrů, od 10.02 blok finálových závodů na 200 a 500 metrů; odpoledne finále na 500 metrů. Od 15.00: finále štafet 4x200 metrů.


Přehled kanoistických akcí s českou účastí v roce 2011
27. až 29. května Světový pohár v Duisburgu (Německo)
17. až 19. června mistrovství Evropy v Bělehradě (Srbsko)
30. června až 3. července mistrovství Evropy do 21 let v Záhřebu (Chorvatsko)
22. až 24. července mistrovství republiky v Račicích
29. až 31. července mistrovství světa juniorů v Brandenburgu (Německo)
18. až 21. srpna mistrovství světa v Szeged (Maďarsko)

 
Články odjinud


Články odjinud