Stranadovi na ME unikla medaile, vystřílel "alespoň" místo na olympiádě

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Martinu Stranadovi unikla na evropském šampionátu v Bělehradu v rychlopalné pistoli medaile. Český střelec vyhrál suverénně základní část nástřelem 589, ale ve finále nakonec skončil čtvrtý. Radost mohl mít z faktu, že v této disciplíně získal pro Českou republiku druhé účastnické místo na olympiádě v Londýně.

V soutěži družstev dokázal Strnad společně s čtrnáctým Josefem Fialou a sedmnáctým Martinem Podhráským obhájit titul mistrů Evropy.

Závod vyhrál Rus Alexej Klimov, který až v druhém rozstřelu odsunul na druhé místo Romana Bondaruka z Ukrajiny. Třetí byl Němec Christian Reitz.

Před Strnadem získal v rychlopalné pistoli první účastnické místo na olympiádě Podhráský, letošní vítěz dvou závodů Světového poháru. Strnad sahal po olympijské kvótě při SP v Mnichově, kde mu o místo unikla, ale nyní se na ME dočkal.