15. června 2012 • 11:30

Tisíc mil bez civilizace. Soutěž na iSport.cz už má výherce

Autor: frc
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zlato? Věřím tomu. Z týmu cítím flow, říká Jandač. Nominace? Štěstí přeje připraveným
SESTŘIH: Česko - Švédsko 7:3. Nároďák se porve o zlato, finále po 14 letech!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Závod, který odhalí, jací doopravdy jste. Dobrodružství, na které se nezapomíná. Už jen tři týdny zbývají do startu unikátního projektu jménem Craft 1000 Miles Adventure. Non stop ultramaraton napříč územím Česka a Slovenska pro cyklisty, běžce, chodce a koloběžkáře začíná 1. července. Ve startovní listině zbývá poslední volné místo. To můžete získat pouze díky serveru iSport.cz.Velká dřina, ale ještě větší volnost a sebepoznání. Ultramaraton Craft 1000 Miles Adventure, jehož druhý ročník začíná 1. července, je výjimečnou akcí, kde hraje hlavní roli dobrodružství.

O co jde? O non-stop závod napříč co nejméně obydlenými částmi Česka a Slovenska, kterého se mohou zúčastnit cyklisté na horských kolech, chodci, běžci či koloběžkáři. Začíná se v obci Hranice u Aše, cíl trasy je po zhruba 1600 kilometrech v nejvýchodnější slovenské vsi Nová Sedlice.

Trať je náročná a vede převážně neobydlenou přírodou, převážně horským terénem. Na Slovensku není vyloučeno setkání s medvědem. Loni se to povedlo hned čtyřem účastníkům. Závodníci se na trase orientují pomocí GPS navigace. Pohybují se ale pouze vlastní silou bez cílené podpory. Výjimkou jsou tři kontrolní stanoviště.

Akce je otevřena pro všechny zájemce – profesionály, amatéry i turisty. Zakladatelem a šéfem závodu je extrémní biker Jan Kopka, vítěz brutálního podniku Iditarod přes ledovou Aljašku z roku 2007.

„Loňský první ročník překonal všechny naše představy. V náročnosti i v tom, jak to ovlivní účastníky. Jdeme proti trendu současné společnosti, která lidem nabízí stále větší komfort. My nabízíme zkoušku, kde se musí každý v nenadálých situacích spolehnout sám na sebe. Civilizace je sice všude blízko a je velmi malá pravděpodobnost, že někdo zemře, přesto není nouze o extrémní situace,“ popisuje Kopka.

Zatímco loni vedla trať ze Slovenska do Česka, letos se jede v opačném pořadí. Startovní pole čítá zhruba stovku účastníků. Nebude chybět loňský vítěz Zdeněk Kříž, šest dálkových běžců a dokonce i dobrodruzi ze Švýcarska a Španělska. Přihlášky byly pro velký zájem uzavřeny hned 1. ledna, kdy byla spuštěna registrace.

Poslední volné místo však máte i vy možnost získat díky serveru iSport.cz. Pokud máte zájem o účast v Craft 1000 Miles Adventure, můžete velmi jednoduše vyhrát startovné v ceně 4 000 Kč. Napište do diskuze pod článek nebo na mailové adresy deniksport@deniksport.cz či frantisek.prachar@deniksport.cz důvod, proč byste chtěli závod absolvovat. Nejoriginálnější odpověď vybereme a odměníme. Šanci máte do 13. června.

To, za jak dlouho účastníci akci absolvují, je pouze na nich. Doba jízdy, zastávek či způsob stravování. Vše si určují sami podle vlastního uvážení a možností. Kdo by v průběhu cesty zjistil, že v jeho silách není zvládnout celou trať, má možnost skončit přesně v polovině v obci Františkov.

Láká vás objevit, že i těsně vedle moderní společnosti můžete zažít naobyčejné dobrodružství? Více informací o závodě a podrobná pravidla najdete na www.1000miles.cz.

VÝHERCE SOUTĚŽE
Výhercem soutěže iSport.cz o startovné v závodě CRAFT 1000 MILES ADVENTURE se stal Pavel Husa. Jeho důvody, proč závod absolvovat, byly nejoriginálnější a rovněž nejdelší. Z řady zájemců navíc našel jako jediný odvahu napsat své důvody do diskuze pod článkem. Gratulujeme.
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud