5. října 2012 • 17:31

Verbíř, Divecký či Šlégr podpořili Hnutí za sport poslance Dobeše

Autor:
Bývalí sportovci Jiří Šlégr či Radek Divecký podpořili poslance Josefa Dobeše
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře
Plzeňská euforie! Limberský a spol. naskákali na Horvátha v přímém přenosu Plzeňská euforie! Limberský a spol. naskákali na Horvátha v přímém přenosu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Současný poslanec Josef Dobeš, který v březnu skončil jako ministr školství, protože odmítl miliardové škrty v rozpočtu svého resortu, se nyní pouští do boje za sport. Jeho cílem je zlepšit jeho financování. Sport by podle něho měl mít ve státním rozpočtu vlastní kapitolu. Podporuje ho v tom i řada bývalých sportovců. Pomoci k tomu má i nově vytvořené Hnutí za sport.Pokud se podle Dobeše nezlepší legislativa a systém financování a rozvoje sportu, ztratí Česká republika na mezinárodním sportovním poli veškerou konkurenceschopnost. Takhle svoje názory prezentoval na setkání se zástupci sportovců z Ústeckého kraje.

Dobeš, který se problematikou sportu dlouhodobě zabývá, se v Ústí setkal celkem s 80 zástupci sportovních klubů a svazů. Mezi nimi byli například bývalý hokejista a nyní poslanec Jiří Šlégr či fotbalisté Pavel Verbíř a Radek Divecký. Nutným řešením je podle účastníků diskuse předvídatelné financování sportu, a to jak z prostředků státního rozpočtu či samosprávy, tak z peněz EU.

„Mnozí politici si bohužel neuvědomují, v jak špatném stavu financování sportu je. Bez radikálních změn se může stát, že už nebudeme mít prostředky na rozvoj nových talentů či na systematickou práci s mládeží,“ uvedl Dobeš.  

Aby si český sport zachoval perspektivu, je podle Dobeše nutné přivést k němu mladou generaci a obnovit sportovní infrastrukturu na národní i regionální úrovni. Měly by vznikat nové sportovní třídy, tréninková centra a sportovní akademie, mladí talentovaní sportovci by měli mít k dispozici kvalitní trenéry a bezplatné sportovní lékaře.

„Sport se především musí stát přístupným pro každou věkovou a sociální skupinu,“ upozorňuje Dobeš, který se chce v rámci své snahy setkat se zástupci sportovců ve všech krajích. Obdobné setkání uspořádal už v Brně. Tam jeho snaze vyjádřili podporu například bývalá gymnastka Věra Černá, předseda Českého svazu motocyklového sportu Karel Abraham či majitel klubu Kometa Brno Libor Zábranský.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze