9. srpna 2017 • 19:04

Velké loučení? Olympijský vítěz v pětiboji Svoboda hodlá ukončit kariéru

Autor:
Moderní pětibojař David Svoboda uvažuje o konci závodní kariéry, již v roce 2012 vyšperkoval zlatou olympijskou medailí. Na MS do Káhiry už nepojede.
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště
Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Moderní pětibojař David Svoboda uvažuje o konci závodní kariéry, kterou v roce 2012 vyšperkoval zlatou olympijskou medailí z Londýna. Po červencovém mistrovství Evropy v Minsku, kde mu nevyšlo finále a obsadil až 33. místo, už v závěru srpna neodjede na světový šampionát do Káhiry. Svoboda to dnes řekl České televizi."Já to tak jako naznačuju a v podstatě se to tak dá říct," odpověděl dvaatřicetiletý Svoboda na otázku, zda skutečně končí se závodní kariérou. Před ME přitom nevyloučil, že by mohl u pětiboje vydržet až do olympijských her 2020 v Tokiu.

"Asi poslední tři roky mluvím o tom, že se pomalu chystám na přechod z aktivní reprezentační kariéry na něco jiného. Zároveň také otevřeně říkám, že mám v plánu zůstat ve sportu a ve sportovním prostředí, které mě baví a vyhovuje mi. A myslím si, že ta doba, kdy se začnu věnovat trenérské práci nebo organizaci závodů nebo ve větší míře funkcionařině sportovní, se blíží a možná už je za dveřmi," uvedl v ČT Svoboda.

V minulých sezonách měl řadu zdravotních problémů, navíc se cítil opotřebovaný. V březnu se však začal připravovat pod vedením Libora Capaliniho a trenérskou změnu si pochvaloval. "Já už jsem se jako závodník trochu změnil a musím říci, že ten drajv už zdaleka nemám takový, jako když mi bylo dvacet nebo dvaadvacet. A tak trochu přemýšlím, co dál," řekl Svoboda, který získal zlaté medaile i na mistrovství světa a Evropy.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze