Písaříková a Švarc oslavili v Brně hned dvě paravoltižní zlata | iSport.cz
9. října 2018 • 12:07

Písaříková a Švarc oslavili v Brně hned dvě paravoltižní zlata

Autor:
Seriál domácích šampionátů v jezdeckých disciplínách završilo mistrovství České republiky v paravoltiži
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól
Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Seriál domácích šampionátů v jezdeckých disciplínách završilo o víkendu už tradičně mistrovství České republiky v paravoltiži. A v Brně byly opět k vidění obdivuhodné výkony. Paravoltiž je gymnastika a akrobacie na neosedlaném koni vedeném lonžérem na kruhu, je však přizpůsobena sportovcům se zdravotním postižením.Šampionátu se zúčastnil rekordní počet 42 jezdců. „Účast byla velká, jsme rádi, že se podařilo potvrdit její stoupající trend. Je to důkaz, že se paravoltiž dostává čím dál víc do povědomí lidí,“ pochvaluje si Jana Sklenaříková z voltižní komise České jezdecké federace. „Nejedná se o nějaký rapidní nárůst oddílů, ale roste počet cvičenců v jednotlivých oddílech,“ upřesňuje.

A zvyšuje se také sportovní úroveň šampionátu. „Výkonnost se po sportovní stránce posouvá stále dál. Cvičenci si stále častěji berou inspiraci z klasické voltiže, která se také vyvíjí,“ všímá si Sklenaříková. „Těší nás, že i soutěže skupin a dvojic začínají mít velkou prestiž, přitom je velice náročné sestavit skupinu z cvičenců napříč handicapy tak, aby mohli spolupracovat a zajet dobrý výsledek.“

Přestože roste i sportovní rivalita mezi účastníky, daří se v paravoltiži udržovat na závodech velmi dobrou atmosféru. „Ta u nás byla vždy velice přátelská, přející a soudržná. I proto bychom chtěli rivalitu udržovat v rozumných mezích. Aby se dbalo spíš na kvalitu provedení sestavy než na náročnost a aby se některé cviky i kvůli bezpečnosti nedovolovaly,“ doplňuje Sklenaříková, jež působí také jako trenérka v jezdeckém klubu Epona Brno.

A kdo se na šampionátu ověnčil tituly? V kategorii MH zvítězil mezi muži Štěpán Švarc z TJ Orion Praha, jenž se jako jediný v hodnocení přehoupl přes sedm bodů (7,32), ženám pak vládla Hana Šimečková z TJJ Lucky Drásov, jež získala 6,90 bodu.

Ve smíšené kategorii LH se radovala Eliška Čejková z JK Počin, která obdržela 7,11 bodu. Rovněž kategorie TH1 a TH2 byly smíšené a zlato slavily Veronika Písaříková (7,41), resp. Pavla Tetaurová (6,42), obě z Orionu. Písaříková a Švarc pak společně vyhráli i kategorii dvojic (8,63), a stejně jako před rokem si tak připsali hned dva mistrovské tituly.

„Mám z nich velkou radost a moc si jich vážím. Vyhrát zlato ve dvojicích bylo hodně těžké a bylo to pro nás trochu překvapení, protože jsem myslel, že Klára Kotolová a Vendula Klíčníková budou přece jen lepší než my,“ prozradil Štěpán Švarc.

V soutěži ZO zvítězila Veronika Marečková, jež překročila hranici osmi bodů (8,02), závod skupin se stal kořistí družstva Epony Brno.

Témata:  jezdectví, paravoltiž
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud