Potlučený Safin začal dobře | iSport.cz
4. ledna 2009 • 09:42

Potlučený Safin začal dobře

Autor: ČTK
Marat Safin
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi
Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sourozenecké duo Marat Safin a Dinara Safinová má za sebou v Perthu vítěznou premiéru v Hopmanově poháru. V duelu skupiny B s Itálií rozhodli ruští tenisté o své výhře už ve dvouhrách, proti Flavii Pennettaové a Simonemu Bolellimu neztratili ani set.Navíc Safin k zápasu nastoupil se značně potlučeným obličejem po nedávné bitce v Moskvě. Na soupeře pak Rusové nestačili až ve supertie-breaku čtyřhry, ale to na jejich vítězství nic nezměnilo.

Safin si k výhře nad Bolellim vypomohl 14 esy a po první zkrácené hře vyhrál druhý set 6:4. K zápasu přitom nastoupil s odřeninami v obličeji a pořádným monoklem pod levým okem, které si přivezl z Moskvy, kde se podle svých slov ocitl v nesprávném čase na nesprávném místě.

Zhruba před týdnem se totiž v ruské metropoli připletl do rvačky."Dostal jsem se v Moskvě do problémů. Ano, vyhrál jsem tu bitku, jsem v pořádku. Dá se to přežít," konstatoval osmadvacetiletý Safin na tiskové konferenci. Do Perthu dorazil v sobotu v noci a hned dostal od ředitele soutěže Paula McNameeho k dispozici doktora.

Po zápase si Safin pochvaloval, že lépe do sezony nemohl vstoupit. "Podání mě dnes zachránilo," řekl vítěz dvou grandslamových turnajů, který se dlouho potýkal se ztrátou formy, ale vloni překvapil účastí v semifinále Wimbledonu. Po pařížském Masters na podzim ale nevyloučil konec kariéry, dnes v Perthu prohlásil, že právě zahájil svoji poslední sezonu na okruhu ATP.

Zatímco sám hraje Hopman Cup počtvrté, jeho sestra slavila premiéru a poslala Rusko do vedení po vítězství 7:5, 6:3. V druhém setu přitom prohrávala 0:3, ale pak už soupeřce nepovolila ani hru.

Články odjinud


Články odjinud