Zvíře Tyson přijede do Prahy, těší se na Vltavu | iSport.cz
3. srpna 2010 • 12:19

Zvíře Tyson přijede do Prahy, těší se na Vltavu

Autor: pla
Vstoupit do diskuse
2
Mike Tyson se v říjnu chystá na výlet do Prahy.
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě před pár lety by se klidně dalo napsat: Zavřete dveře na petlice, zatlučte okna prkny, schovejte své ženy a dcery. Teď už je to snad jiné, přesto kolem toho bude taky velký poprask. Do Prahy v říjnu přiletí Mike Tyson, boxerská legenda. Ale taky rabiát, jemuž se přezdívalo Zvíře. Kolohnát, který v ringu klidně soupeři ukousnul ucho.Historie zná plno skvělých boxerů, ovšem málokterý z nich by snesl srovnání s Mikem Tysonem. Bývalý profesionální mistr světa v těžké váze ohromoval fanoušky sérií vyhraných zápasů, tituly WBC, WBA a IBF získal už ve dvaceti letech.

Byl ale také nespoutaným divochem, který si odseděl několik let ve vězení za znásilnění Desiree Washingtonové. Či boxerem, který v zápalu boje přímo při zápase ukousnul ucho svému soupeři Evanderu Holyfieldovi.

Okamžik, při kterém Mike Tyson ukousnul Evanderu Holyfieldovi ucho.Okamžik, při kterém Mike Tyson ukousnul Evanderu Holyfieldovi ucho.Foto INT

Je to jen pár let, přesto je Tyson k nepoznání. Za mřížemi začal vyznávat islám, vypravil se na svatou pouť do Mekky. Chová holuby, je vegetarián, v perfektním smokingu se zúčastnil taneční soutěže. Tyson – elegán? Právě takového by ho měla v říjnu poznat i Praha.

Podle Pražského deníku do Česka zavítá na šest dní. Měl by se tu setkat s obchodními partnery, věnovat se charitě v motolské nemocnici a taky se podívat na boxerský trénink. Sám však boxovat nebude.

„Rád bych se projel na koni někde za městem a pak taky na lodi po té vaší krásné řece,“ vzkázal Tyson do Prahy.

Foto 

Promotér akce Petr Havrda byl podle Pražského deníku velmi příjemně překvapen Tysonovými znalostmi české a evropské historie. „Některými jeho otázkami jsem byl skutečně zaskočen,“ připustil.

Pokud toho Tyson opravdu tolik ví o českých reálích, pak si datum jeho příjezdu měli zaškrtnout hlavně pražští taxikáři. Pokusit se natáhnout tohoto pasažéra o pár korun? To by se vážně nemuselo vyplatit.

Témata:  sport, box, mike, Tyson, Praha
Vstoupit do diskuse
2

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud