10. listopadu 2010 • 11:48

Nový pokerový král Duhamel vyhrál 161 milionů

Autor: rou
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Liga naruby ŽIVĚ: Španělé nadchli. Experti: Těžko je někdo přehraje, jsou favoritem na zlato
SESTŘIH: Španělsko - Itálie 1:0. Herní dominance La Roja a postup z prvního místa
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle je sen každého hráče, který kdy v ruce držel karty. Kanaďan Jonathan Duhamel (23) ovládl Světovou sérii v pokeru a vydělal si neuvěřitelných 8 944 310 dolarů (asi 161 milionů korun). Hromada stodolarových bankovek, ve kterých výhru inkasoval, byla tak veliká, že se za ní tenhle nedostudovaný finančník téměř ztratil.O astronomických téměř 69 milionů dolarů určených na výhry se v průběhu několika měsíců ucházelo 7 319 hráčů. Pondělní finálový stůl v ráji hazardu v Las Vegas Duhamel jasně ovládl, ale všechno mohlo být úplně jinak.

V červenci už zbývalo jen patnáct nejlepších, když se kanadský mladík dostal do velké hry s Mattem Affleckem. Proti jeho dvěma esům měl Duhamel pár spodků s pravděpodobností výhry 21 procent. Poslední možnou kartou ale Kanaďanovi přišla postupka a Affleckovi zbyly jen oči pro pláč.

Duhamel měl ovšem po téhle riskantní operaci otevřenou cestu až do finále a nakonec i k závratným téměř devíti milionům dolarů.

Jonatan Duhamel přemýšlí nad dalším vývojem.
Jonatan Duhamel přemýšlí nad dalším vývojem.

Tenhle první francouzsky mluvící hráč, který se dostal na pokerový trůn, se vykašlal na studium finančního managementu na univerzitě v Montrealu a rozhodl se, že se bude živit hraním. Rodiče byli hodně skeptičtí, a tak si musel přivydělávat různými brigádami, třeba sbíráním jahod.

„Myslím, že je to součást života,“ prohlásil po svém životním večeru. „Byl jsem už unavený z těch všech práciček, takže když jsem si myslel, že mám šanci ve světě pokeru, prostě jsem to začal dělat na sto procent,“ vyprávěl Duhamel.

Teď už ví, že se pokerem opravdu může živit. „Myslím, že je to sen každého hráče,“ dodal.

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud