WADA chce zavést čtyřleté tresty za doping | iSport.cz
12. listopadu 2010 • 13:07

WADA chce zavést čtyřleté tresty za doping

Autor: čtk
Archív
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4 Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mezinárodní antidopingová agentura WADA chce zpřísnit tresty za užívání zakázaných látek. Dvouletý distanc podle jejích zástupců již nestačí, a proto vyzvali sportovní federace, aby častěji využívaly dvojnásobného trestu.Čtyřletý trest za doping byl zaveden před necelými dvěma lety. "Ti, kteří po nás tehdy chtěli přísnější tresty, je stejně nevyužívají. Když dojde na lámání chleba, tak lidé nejednají tak tvrdě, jak většinou mluví," řekl agentuře AP generální ředitel WADA David Howman.

Názor podpořil i viceprezident WADA a antidopingový komisař Mezinárodního olympijského výboru Arne Ljungqvist. "Lidé žijí v představě, že nejtvrdší trest jsou dva roky. Přitom v případě krevního dopingu EPO nebo steroidů, což jsou závažné prohřešky, by to tak být nemělo," prohlásil.

Čtyřleté tresty podporuje například prezident Mezinárodní cyklistické unie Pat McQuaid, Mezinárodní vzpěračská federace už v minulosti kvůli častému dopingu závodníků dvouletý distanc sama zdvojnásobila.

Témata:  sport, doping, wada
 
Články odjinud


Články odjinud