Neumannová zadarmo, Petrásek si vše platí | iSport.cz
25. února 2011 • 13:38

Neumannová zadarmo, Petrásek si vše platí

Autor: Blesk Petr Žaloudek
TOP VIDEA
České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty
Pokorný chválil Kometu: Přiblížili jsme se hře play off
VŠECHNA VIDEA ZDE

MS V LYŽOVÁNÍ - Pro Českou televizi komentuje běžecké lyžování již řadu let, nikdy ale necestoval přímo do dějiště akce. Až před letošním MS na Holmenkollenu Martin Petrásek (44) projevil přání do Norska jet a dlouho to vypadalo, že se mu sen splní. Jenže v prosinci se zčista jasna objevila Kateřina Neumannová (38) a najednou měl smůlu.Do Osla se nakonec vydal a závody mužů doplňuje o své poznatky, má to však jedno velké ALE. Na rozdíl od své kolegyně si musel zaplatit cestu i ubytování z vlastní kapsy!

Nejdříve to vypadalo, že Martin Petrásek nechce situaci kolem šampionátu řešit. „Prostě tam jedu komentovat,“ reagoval, když si Blesk u něj chtěl ověřit své informace. Pak se ale rozmluvil a hned bylo cítit, že se s tím těžko smiřoval.

„Vloni jsem se ozval, že bych chtěl jet poprvé přímo do dějiště. Domluvili jsme se, počítal jsem s tím. V prosinci mi řekli, že místo mě vezmou Kateřinu Neumannovou,“ vzpomíná Petrásek a dodává: „Hodně mě to překvapilo, ale respektoval jsem to.“

Přesto se bratr reprezentačního trenéra Miroslava Petráska a bronzový medailista z MS 1989 ve štafetě nechtěl mistrovství světa v Norsku vzdát. „Řekl jsem jim, že si letenku zaplatím a budu bydlet u známých. Nechtěl jsem o Holmenkollen přijít,“ zmiňuje.

Na to na Kavčích horách samozřejmě už slyšeli. Chování České televize nechce Petrásek řešit. „Je to jejich rozhodnutí. Chápu, že nemají peníze na dva spolukomentátory,“ tvrdí.

Evidentně ho spíše mrzí to, jakým způsobem mu Neumannová vyfoukla místo. „Kateřina mě zaskočila,“ přiznává. „Já mám svojí práci, nepotřebuji se podbízet. Ale v Oslu jsem chtěl být, protože mě zajímá ta sportovní stránka,“ vysvětluje Petrásek.

To Neumannová z těžko odhadnutelných důvodů raději vypekla svého kolegu a nechala si Českou televizí výlet do Norska zaplatit.

„Paní Neumannová tam nejela na dovolenou, ale pracovat. Ještě nikdy jsem neslyšel, že by si zaměstnanec pobyt v místě práce platil sám. To by byla první na světě,“ řekl Blesku mluvčí televize Ladislav Šticha.

Petrásek je první na světě...

Kateřina Neumannová
Kateřina Neumannová

 
Články odjinud


Články odjinud