1. srpna 2009 • 17:20

Nejnebezpečnější sporty na světě: Úmrtí a vážné úrazy!

Autor: ,
Carlos Sainz na Dakare už skončil.
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí
13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester 13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO: Že jde ve světě sportu někdy doslova o život dokazují tragické úmrtí sportovců! Který z nich je však sport "zabiják"? Věřte nebo ne, nejnebezpečnějším sportem podle mezinárodní studie je rallye Paris-Dakar!Událost, která ročně přiláká miliony příznivců motorismu, rally Paris-Dakar, získala nezávidihodný primát - nejnebezpečnější! Na druhou stranu, lidi láká adrenalin a tento sport ho skutečně nabízí více než dost. Každý rok na rally zemřou průměrně dva závodníci a nevyčíslitelný počet místních obyvatelů a pozorovatelů. Tragická bilance!

360p 240p
Nejnebezpečnější sporty na světě

Závodníci musí za 16 dní překonat 9000 km skrz několik států, několik časových pásem a především v extrémních podmínkách a obrovských rychlostech!

Který další sport patří mezi vysoce nebezpečné? Rally následuje rugby, poté box, Formule 1 a irský národní sport hurling. Mezi další sporty z kterých běhá mráz po zádech je jízda na zuřícím býkovi. Úmrtnost převyšuje několikanásobně americký fotbal, wrestling či lední hokej.

Za vysoce rizikový je dále považován base jumping, free diving, speed skiing a street luging (jízda z kopce na sáňkách), ale také rybaření ze skal a útesů.

 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze