Skandál: V Manchesteru prodlužují zápasy

Na stadionu Old Trafford v Manchesteru se hrají nejdelší zápasy. A někdy, třeba jako v prestižním duelu se City, rozhodnou o bodech právě nastavené vteřiny.
Britský deník Guardin spočítal, že pokud United na domácím hřišti hráli nerozhodně nebo prohrávali, nastavili sudí v průměru o minutu více, než když vedli.
V tomto zajímavém zjištění nás utvrzuje i nedělní derby, kdy sudí signalizoval, že přidá čtyři minuty, jenže místo toho se hrálo téměř sedm minut navíc a obhájci titulu v závěru rozhodli o vítězství 4:3.
Od sezony 2006/2007 odehráli svěřenci trenéra Alexe Fergusona doma celkem 48 ligových zápasů. V utkáních, v nichž vedli, se podle Guardianu nastavovalo v průměru 191 sekund. Když však Manchester ve 12 zápasech hrál po 90 minutách nerozhodně nebo prohrával, hrálo se v průměru o 66 sekund déle.
V loňské sezoně tak například United za příznivého stavu hráli průměrné nastavení 187 sekund, v opačném případě sudí přidal 258 sekund.
Celkový průměr nastavení za měřené období je přitom nižší než na hřištích dalších týmu tzv. "velké čtyřky", do níž patří ještě Liverpool, Arsenal a Chelsea.
V Anglii se tak začal šířit pojem "Fergusonovy hodinky". Každá hodina na nich trvá o nějakou tu minutku déle.