Neumannová: Nejšťastnější jsem byla s dcerkou a jejím tátou | iSport.cz
23. listopadu 2011 • 14:00

Neumannová: Nejšťastnější jsem byla s dcerkou a jejím tátou

Autor: pan
Vstoupit do diskuse
26
TOP VIDEA
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
VŠECHNA VIDEA ZDE

CHAT - Jen málo sportovců proslavilo Českou republiku tak, jako bývalá lyžařka a  olympijská vítězka Kateřina Neumannová. Uznávaná sportovkyně však ze svého  kreditu hodně ztratila, když se coby hlavní organizátorka podílela na světovém  šampionátu v klasickém lyžování v Liberci v roce 2009.Celý projekt skončil vekou ztrátou, za což podle mnohých může právě Neumannová. "Nic jsem neukradla, spím klidně," reagovala na jednu z otázek během online rozhovoru na webu ahaonline.cz  úspěšná sportovkyně.

Otázky čtenářů však na prodělečný šampionát směřovaly výjimečně. Velkým tématem  se stala spíše nejbližší budoucnost olympijské vítězky.

"Připravuje projekt  spolupráce Česko-Bavorsko v lyžařských a cyklistických akcích pro děti, dále  spolupracuji s italskou oblastí Trentina a s dostihovým závodišěm ve Velké  Chuchli, kde připravujeme možnost lyžování pro školy a veřejnost," odtajnila  své aktivity bývalá lyžařka.


Vykolejit se nenechala ani některými dalšími otázkami na prodělečný šampionát. "MS bylo sice ztrátové, ale dojeďte se tam podívat teď. Za peníze daňových  poplatníků vznikla sportoviště, na kterých se pravidelně pořádají závody pro  děti i dospělé všech úrovní."

Čtenáře zajímala i současná pracovní náplň Neumannové na Ministerstvu Obrany. "Pracuji  v kanceláři náměstka Ministerstva Obrany, který má na starosti řízení armádního sportu Dukly," reagovala Neumannová.

Úspěšná sportovkyně se nevyhnula ani otázce na to, kdy byla v životě nejšťastnější. "Nejšťastnější jsem byla v době, kdy jsme byli - Lucka já a její tatínek spolu, a  já k tomu vyhrávala velké závody. To bylo při zpětném pohledu něco jako sen,  kdy se daří úplně všechno."

A může se Česko těšit na další šampionku v podobě dnes osmileté dcery Neumannové Lucie? "Lucka zatím radši jezdí z kopce dolů, než na běžkách. Závodit se jí ale zatím vůbec nechce, tak ji nenutím," uzavírá Kateřina.

Kateřina Neumannová
Kateřina Neumannová

Vstoupit do diskuse
26
Články odjinud


Články odjinud