Nedvědovi v patách: Pražský půlmaraton spolu s legendou | iSport.cz
1. dubna 2012 • 17:05

Nedvědovi v patách: Pražský půlmaraton spolu s legendou

Autor: Petr Žaloudek
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivézt do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když běžel Pavel Nedvěd (39) pražský půlmaraton před dvěma lety poprvé, měl jsem i jako pravidelný běžec co dělat, abych ho porazil. „Na fotbalovou legendu super výkon,“ říkal jsem si a v hlavě mi vrtalo, jak času 1:49:44 dosáhl. Proto jsem se mu včera pověsil na paty a většinu letošního závodu s ním odběhl. A musím říct, šlape jako stroj…879570:full:true:true:true

0,5 km
Kde je Grande Paolo? Na start letošního ročníku se postavilo rekordních 11 tisíc běžců. Najít v davu Nedvěda je nadlidský úkol. Proto na 2. km zastavuji a čekám. Ha, už utíká!

6 km
Podívejte, Nedvěd! Stačilo málo a znám jeho taktiku. Neustále sleduje hodinky a snaží se držet tempo jeden kilometr za pět minut. Lidé ho poznávají a zdraví, on všem zvesela odpovídá.

9,5 km
Zpívá nám Artur U mostu Legií to burácí. Artur Štaidl, syn Ivety Bartošové, je nepřehlédnutelný a jeho kapela nepřeslechnutelná. Rychle pryč!

Jak hraje Arturova skupina Cherries hit Highway to Hell, se můžete podívat na blesk.cz/videoJak hraje Arturova skupina Cherries hit Highway to Hell, se můžete podívat na blesk.cz/videoFoto Foto Nedělní Blesk – Martin Sekanina, Martin Hurda


10 km
Skoro v půlce Tempo je opravdu strojové a cíl je jasný. Zvládnout trať pod 1:45.  Když se o kousek dál ozvou píšťalky diváků, alky Nedvěd hlásí: „Pískej konec!“

15 km
Kousek od redakce Probíháme téměř kolem redakce Blesku. Tady to vždy začíná bolet. Ale držitel Zlatého míče je v pohodě, ani neobčerstvuje. „Krize nebyla,“ potvrzuje později.


17 km
Boj s větrem Nevábnou část z Libně ještě "osvěžuje" silný protivítr. „Viděli jste někdo film Okresní přebor?“ ptá se jeden z parťáků. Bohužel ho neviděl nikdo, zábava nebude.

Cesta z Libně dala běžcům kvůli větru pořádně zabratCesta z Libně dala běžcům kvůli větru pořádně zabratFoto Foto Nedělní Blesk – Martin Sekanina, Martin Hurda


21,097 km
Cíl splněn „Říkali jsme si, že nezrychlíme, ale lidi kolem trati byli skvělí, nechali jsme se strhnout,“ komentoval Nedvěd rychlejší závěr závodu. I díky tomu doběhl v osobáku 1:43:44, a tak není vyloučeno, že za šest týdnů poběží celý maraton.

„Je to reálné, už to nemůžu oddalovat,“ řekla legenda, která v srpnu oslaví čtyřicátiny.

Prahou se včera prohnalo 11 tisíc závodníků
Prahou se včera prohnalo 11 tisíc závodníků

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud