28. ledna 2018 • 14:20

Milujeme tě! Krále Federera dostali fanoušci. Dostal pohár a rozbrečel se

Autor:
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je nejlepší. Roger Federer podvacáté převzal pohár pro grandslamového šampiona, v Melbourne se s trofejí mazlil už pošesté. Ani v 36letech ale pro sportovní legendu není přijímání ovací běžná rutina. V momentě, kdy švýcarský fenomén zvedl nad hlavu vytouženou trofej pro šampiona Australian Open, neskrýval velké emoce. Federer v pětisetové bitvě udolal Marina Čiliče a po tvářích mu tekly slzy. „Neuvěřitelné, má pohádka pokračuje,“ děkoval aplaudujícímu davu po dalším velkém úspěchu.


REKLAMA
digi tv

Marin Čilič svému slavnějšímu sokovi zdatně sekundoval, přes všechnu snahu ale tahal za kratší konec. Federer to totiž znovu zvládl. Když potřeboval, vytáhl ty nejlepší údery a po zásluze stejně jako před rokem opanoval slavný grandslam.

„Jsem tak šťastný, je to něco neskutečného,“ vykládal hned po utkání do mikrofonu na centrkurtu. „Tahle výhra je jednoznačně splnění mého snu. Má pohádka pokračuje. Po loňském roce, který mi vyšel skvěle, jde o něco neskutečného,“ radoval se po zisku svého dvacátého grandslamu.

Federer je už dávno nejlepším tenistou všech dob. Tolik titulů na turnajích velké čtyřky neposbíral žádný jiný tenista - z aktivních hráčů ho stíhají pouze Rafael Nadal (16 titulů) a Novak Djokovič (12).    

Dojatý Roger Federer s pohárem pro vítěze Australian Open
Dojatý Roger Federer s pohárem pro vítěze Australian Open

V nedělním finále musel Federer znovu předvést to nejlepší, co v něm je. Dramatické utkání dospělo až do pátého setu, kde švýcarská legenda předvedla exkluzivní výkon. „Na začátku pátého setu jsem měl šanci, ale on hrál skvělý zápas,“ poklonil se svému soupeři poražený Čilič.

Závěrečný ceremoniál patřil švýcarskému šampionovi. Diváci ve vyprodané Rod Laver Areně tleskali vestoje, všichni vzdávali hold jednomu z nejlepších sportovců historie.

Oceňovaný Federer si ovací fanoušků nesmírně váží. V momentě, kdy vzal do ruky pohár, podlehl velkým emocím. Na tváři muže, který je na velké úspěchy zvyklý, se koulely slzy dojetí velké jako hrachy. „Byl to dnes dlouhý den, čekat až do večera na tohle finále. Myslel jsem na to celý den. Jsem šťastný, že už je konec,“ vyprávěl švýcarský elegán.

Kdekdo už Federerovi předpovídal, že má své nejlepší roky dávno za sebou a další grandslamy už nepřidá. Jenže zkušený tenista ukázal, že své tělo dokáže přichystat na ty nejdůležitější chvíle. Čilič sice pořádně kousal, ale podobně jako v minulém roce, kdy ovládl epické finále s Nadalem, i tentokrát zvládl pětisetové drama zkušenější favorit.

Pódium tak po zásluze patřilo jemu. Federer i v pokročilém sportovním věku zvládá náročné bitvy a dokazuje, jak mimořádným hráčem je. V současné chvíli asi neexistuje tenista, který by ho v těch nejtěžších bitvách dokázal porazit. Po třech hodinách a třech minutách to byl znovu on, kdo slavil s pohárem pro velkého šampiona.

"We love Roger," zněl jeden z transparentů přítomných fanoušků - Milujeme tě, Rogere. Při korunovaci staronového krále se znovu zdálo, že v Austrálii znovu neexistuje nikdo, kdo by Federerovi další triumf nepřál.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze