Tenistky vládnou fedcupovému žebříčku, přeskočily Italky | iSport.cz
23. dubna 2012 • 13:51

Tenistky vládnou fedcupovému žebříčku, přeskočily Italky

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
Dvořák v redakci Sportu: Jak viděl výhru v UFC a proč skončil v nemocnici?
VŠECHNA VIDEA ZDE

České tenistky se staly poprvé jedničkami fedcupového žebříčku mezinárodní federace ITF. Do čela se obhájkyně titulu posunuly po víkendové výhře nad Itálií 4:1 v Ostravě a postupu do finále. Svěřenkyně kapitána Petra Pály vystřídaly na prvním místě právě Italky, vítězky soutěže z let 2006, 2009 a 2010, které vedly pořadí tři roky."Je to příjemné. Jsem rád, že nám to funguje a stojí za tím vyrovnané výkony," řekl Pála ČTK. "Myslím ale, že určující je výsledek na konci roku, ve finále a je lepší vyhrát než být třeba první v žebříčku. Takhle bych to stavěl."

Obhájkyně trofeje letos porazily Německo a o víkendu Itálii a podruhé za sebou si zahrají o titul. Ve finále je v domácím prostředí čeká 3. a 4. listopadu Srbsko.

Fedcupový žebříček ITF vznikl před deseti lety, na konci sezony 2002 a má poměrně složitou strukturu. Skládá se z výsledků za čtyřleté období, přičemž body za druhý, třetí a čtvrtý rok jsou procentuálně snižovány. Body po zápasech získává vždy vítězný celek a další body se udělují za výhru nad lepším v žebříčku.

Češky za uplynulé čtyři sezony hrály dvakrát semifinále, loni zvedly nad hlavu po 23 letech stříbrný pohár pro vítězky a letos jsou znovu v boji o titul. Jejich čtyřletá bilance je sedm výher a dvě porážky.

"Podáváme vyrovnané a velmi dobré výkony. Hlavně je za tím obrovské zlepšení Petry (Kvitové), která podává výborné a nadstandardní výkony. Je základním pilířem a vždycky se k ní někdo přidá," řekl kapitán.

Žebříček tenisového Fed Cupu k 23. dubnu:

1. ČR 29.397 b.,
2. Itálie 25.247 b.,
3. Rusko 17.025,
4. Srbsko 14.117,
5. USA 11.472,
6. Japonsko 6382,
7. Austrálie 6252,
8. Slovensko 6062,
9. Belgie 5260,
10. Německo 3772.

Nehrající kapitán českých tenistek Petr Pála uklidňuje Petru Kvitovou v zápase proti Italce Erraniové
Nehrající kapitán českých tenistek Petr Pála uklidňuje Petru Kvitovou v zápase proti Italce Erraniové

Témata:  sport, tenis, Česko, Itálie
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud