Paráda na French Open! Postupuje pět českých tenistů, nedařilo se Veselému

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Českým tenistkám první kolo French Open vychází zatím výborně. Petra Kvitová po prohraném úvodním setu zvládla otočit zápas proti Paraguayce Verónice Cepedeové a nakonec vyhrála 2:1 (3:6, 6:1, 7:5). Těžký duel zvládla také Kateřina Siniaková, která ve dvou setech porazila Viktorii Azarenkovou. Dařilo se i Adamu Pavláskovi, který porazil Mirzu Bašiče 3:1 na sety. Postup slaví i Lucie Šafářová a Karolína Plíšková, která porazila Barboru Krejčíkovou a v dalším zápase půjde právě na Šafářovou. Vypadl jen Jiří Veselý, kterému nedal šanci Srb Dušan Lajovič.

Kvitová musela otáčet

Osmá nasazená Kvitová potřebovala dvě hodiny a sedm minut, aby udolala výborně hrající Cepedeovou, která loni na French Open vyřadila v 1. kole Lucii Šafářovou. V prvním setu udělala 89. hráčka světa jen dvě chyby a Kvitová musela zápas otáčet. Ve druhém dějství začala hrát Kvitová aktivněji a ztratila jen jednu hru.

V rozhodující sadě se mohla Češka spolehnout na servis. Ani jednou nepovolila soupeřce brejkbol a za stavu 4:5 se blýskla třemi esy v řadě, jedním z druhého servisu. Vzápětí získala brejk na 6:5 a při podání proměnila první mečbol.

Až nečekaně těžká práce čekala v prvním kole French Open na Petru KvitovouFoto Reuters

„Bylo to velmi těžké. Po prvním setu jsem byla koncentrovaná a snadno získala druhý, ale ve třetím to bylo hodně napínavé. Nakonec jsem první brejk získala já, to bylo rozhodující,“ řekla na kurtu Kvitová, která se loni právě na French Open vracela na turnaje po vážném zranění prstů levé ruky z přepadení.

S tituly v Praze a Madridu už si Kvitová připsala dvanáctý vyhraný zápas v řadě. Další může přidat v utkání se Španělkou Larou Arruabarrenaovou.

Siniaková vyřadila bývalou jedničku

Siniaková při svých předešlých třech startech na Roland Garros prohrála v 1. kole. Proti Azarenkové si v prvním setu držela ve výměnách od základní čáry servis a udeřila ve dvanácté hře. Čistou hrou rozhodla o brejku a zisku sady.

Ve druhém setu třikrát přišla o podání a vždy dokázala ztracený brejk získat rychle zpět. Za stavu 6:5 se opakoval scénář z prvního setu. Češka si vypracovala tři mečboly a hned při prvním mohla po 38. chybě Azarenkové slavit postup.

V dalším utkání se Siniaková střetne s Ukrajinkou Katerynou Kozlovovou, která vyřadila obhájkyni titulu Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska.

Kateřina Siniaková si v prvním kole poradila s Viktorii Azarenkovou z BěloruskaFoto Reuters

Plíšková se v derby nadřela, Šafářová problémy neměla

Plíšková měla s kvalifikantkou Krejčíkovou, která hrála poprvé v hlavní soutěži na grandslamu, dlouho problémy. V prvním setu Krejčíková podávala za stavu 6:5 na výhru a v tie-breaku favoritka prohrávala 2:4, ale vždy dokázala vývoj otočit. Ve druhé sadě dokonce ztrácela 1:4, ale ziskem pěti her v řadě duel ukončila.

Šafářová měla utkání s Ponchetovou, která dostala do turnaje divokou kartu, pod kontrolou. Jen potřebovala osm mečbolů, aby duel ukončila.

Pavlásek vyhrál čtvrté utkání na French Open v řadě

V úvodním kole uspěl také Adam Pavlásek, jenž po postupu z kvalifikace dnes zdolal 6:7, 7:5, 6:2, 6:2 Mirzu Bašiče z Bosny. Třiadvacetiletý rodák z Bílovce na Roland Garros napodobil svůj úspěch z roku 2016. Aktuálně 185. hráč světa vyhrál už devátý zápas za sebou, před Paříží zvítězil na challengeru v Římě.

Veselý neměl proti Lajovičovi šanci

Jiří Veselý na české hráčky nenavázal. Po prohře se Srbem Dušanem Lajovičem 3:6, 1:6 a 3:6 se s druhým grandslamem sezony rozloučil v 1. kole.

Závěr dne ovlivnil déšť, kvůli němuž se nestihl odehrát plánovaný program. Svůj duel prvního kola tak bude muset dohrávat v úterý mimo jiné desetinásobný vítěz Rafael Nadal, jehož utkání s Italem Simone Bolellim bylo přerušeno za stavu 6:4, 6:3, 0:3 z pohledu španělského favorita.