Berdych končí v prvním kole, nedotáhl obrat. Kvitová a Strýcová postoupily

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Trojnásobná ženská radost, pak smutek. Tak vypadal z českého pohledu dnešní program na French Open. Do 3. kola grandslamového turnaje postoupila Petra Kvitová, která si s Larou Arruabarrenaovou-Vecinovou poradila hravě 6:0, 6:4. Připojily se k ní Barbora Strýcová s Kateřinou Siniakovou, jež se o postup do osmifinále utkají spolu. Nejlepší český tenista Tomáš Berdych naopak vypadl na Roland Garros v 1. kole. Dohrávaný duel s Francouzem Jérémym Chardym prohrál v pětisetové bitvě 6:7, 6:7, 6:1, 7:5 a 2:6.

Dvacátý hráč světového žebříčku Berdych měl v dohrávce s Chardym dlouho navrch. Poté, co byl v úterý zápas přerušen za stavu 6:7, 6:7, 1:1 z jeho pohledu, ovládl dnes bez další ztráty gamu třetí set a následně si vynutil i rozhodující sadu. V jejím závěru však ztratil dvakrát servis a poprvé v kariéře Chardymu podlehl. Předchozích pět zápasů nad o rok mladším Francouzem přitom vyhrál.

Dvaatřicetiletý Berdych se rozloučil s grandslamovým turnajem hned po úvodním kole poprvé od roku 2013, kdy se mu to stalo právě v Paříži. Čtvrtfinalista letošního Australian Open zaznamenal už pátou porážku za sebou a ani na čtvrtý pokus se nedočkal první letošní výhry na antuce.

Petra Kvitová bojuje o postup do dalšího kola French Open

Kvitová, Strýcová i Siniaková postupují

Šestadvacátá nasazená Strýcová zdolala ve 2. kole Rusku Jekatěrinu Makarovovou 6:4, 6:2 a na Roland Garros vyhrála dva zápasy za sebou podruhé v životě. Ve třetím kole ji čeká český duel se Siniakovou, jež v třísetové bitvě udolala 6:7, 6:4, 6:4 Ukrajinku Katerynu Kozlovovou, přemožitelku loňské šampionky Lotyšky Jeleny Ostapenkové.

Kvitová nasázela Arruabarrenaové v prvním setu 14 vítězných úderů a jednou 91. hráčce světa vzala podání po čtyřech nechytatelných returnech v řadě. Poprvé na Roland Garros tak uštědřila některé ze soupeřek "kanára".

Ve druhém setu se Španělka dostala do hry. Česká tenistka odskočila do brejku na 3:2, ale po chybách vzápětí o podání přišla. Začaly se hrát více výměny a v těch Arruabarrenaová nutila favoritku chybovat. Kvitová zvládla vyrovnaný game na 4:4, pak získala pátý brejk v utkání a připsala si třináctou výhru v řadě.

Příští soupeřkou vítězky nedávných antukových turnajů v Praze a Madridu bude nasazená pětadvacítka Anett Kontaveitová z Estonska, jež zdolala 7:5, 6:2 Alexandru Dulgheruovou z Rumunska.

Výsledky tenisového French Open

Muži:

Dvouhra - 1. kolo:
Chardy (Fr.) - Berdych (17-ČR) 7:6 (7:5), 7:6 (10:8), 1:6, 5:7, 6:2,
Benneteau (Fr.) - Mayer (Arg.) 2:6, 7:6 (7:4), 6:2, 6:3,
Herbert (Fr.) - Polansky (Kan.) 6:3, 4:6, 6:2, 6:2.

Monfils (32-Fr.) - Kližan (SR) 6:2, 6:4, 6:4,
Chačanov (Rus.) - García-López (Šp.) 6:2, 7:6 (9:7), 6:7 (0:7), 6:3.

Čtyřhra - 1. kolo:
Demoliner, Gonzalez (Braz./Mex.) - Jebavý, Vasilevskij (ČR/Běl.) 7:6 (7:5), 6:7 (8:10), 7:6 (7:2).