5. září 2016 • 09:10

Vyčerpaná Kvitová po US Open: Letos se událo tolik věcí jako za pět let

Autor: ,
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenistka Petra Kvitová se po vyřazení v osmifinále US Open, což je její letošní nejlepší grandslamový výsledek, těšila domů. Chvilku nabije energii bez rakety a pak se připraví na turnaje v Číně a na finále Fed Cupu.


REKLAMA
digi tv

"Pořád je o co hrát. Vrcholy v podobě grandslamů a olympiády jsou sice za mnou, ale pořád je na čem pracovat. Chci se zlepšovat. Motivace tam je. Není to, že bych v sezoně už nic nenašla. Těším se na finále Fed Cupu," řekla Kvitová Radiožurnálu po prohře v New Yorku s Němkou Angelique Kerberovou.

Na tiskové konferenci po zápase se světovou dvojkou měla Kvitová jasno, co potřebuje. "Chci spát," usmála se a doplnila: "Jsem na cestách od turnaje v Montrealu, pak přišlo Rio, New Haven a teď New York. Stálo mě to hodně energie a nervů. Potřebuju si psychicky oddechnout. Raketu pár dnů neuvidím."

V uplynulých dvou měsících hrála Kvitová nejvyrovnaněji v sezoně. Především získala olympijský bronz a její hra místy připomínala tenis dvojnásobné vítězky Wimbledonu. "Úroveň mé hry se v posledních týdnech zlepšila a zvýšila. Doufám, že s tím půjdu do zbytku sezony," řekla aktuálně šestnáctá hráčka světa. "Vrací se mi sebevědomí, což je vždycky dobré, a mám na čem stavět," uvedla.

Z New Yorku plánovala Kvitová brzy odjet. "Co nejdřív sedám do letadla a letím domů. Na to se těším, dám si pár dnů volna od tenisu a trošku si oddechnu, abych načerpala novou energii, a pak začnu trénovat na Čínu," řekla.

Hrát by měla koncem září ve Wu-chanu a poté v Pekingu. "Vždycky tam hraju dobře. Zkusím si tenis užít a jít do toho," plánovala Kvitová. "A pak přijde Fed Cup, to je zas něco jiného a na finále se zase těším," doplnila čtyřnásobná vítězka soutěže družstev směrem k utkání proti Francii ve Štrasburku 12. a 13. listopadu.

Petra Kvitová prohrála na US Open v osmifinále a nedokázala vyrovnat své newyorské maximum, jehož dosáhla loni.
Petra Kvitová prohrála na US Open v osmifinále a nedokázala vyrovnat své newyorské maximum, jehož dosáhla loni.

V utkání s Kerberovou nezačala Kvitová dobře. Postupně se zlepšovala, ale na pevnou obranu Němky kvůli svým chybám nestačila. "Její hra je nebezpečná tím, že toho hodně vrátí a nekazí. A mně to tam bohužel nepadalo," litovala Kvitová po prohře 3:6 a 5:7. V duelu zaznamenala 32 vítězných míčů a 43 nevynucených chyb. "To je zbytečně moc a nedotáhla jsem to tam, kam jsem měla. Takhle naštvaná po zápase jsem se asi dlouho neviděla. To asi taky něco značí," řekla Kvitová.

Snažila se vybudit na konec sezony, ale zároveň už vyhlížela tu příští. "Vím, jak tahle sezona vypadá, a těším se na tu novou, to řeknu rovnou. Těším se na přípravu a až turnaje zase začnou. Budu mít energii dávat do toho hodně," věřila.

Letos ještě nezískala titul, což zažila naposledy v roce 2010. Především ale po sedmi letech ukončila spolupráci s trenérem Davidem Kotyzou a rozešla se s přítelem. "Událo se mi v životě tolik věcí, kolik se mi neudálo za pět let. Jsou to zkušenosti, které mě můžou posunout dál jak v životě tak v tenise," řekla Kvitová.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze