Ovládne grandslam mezi juniory? Havlíčková je ve finále dvouhry i čtyřhry

Češka Lucie Havlíčková je ve finále juniorského US Open
Talentovaná Lucie Havlíčková může přidat další juniorský grandslamový titul
Češka Lucie Havlíčková srdnatě vzdoruje favoritce Anett Kontaveitové na Livesport Prague Open
Sedmnáctiletá Lucie Havlíčková skončila letos v osmifinále domácího turnaje Livesport Prague Open
5
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
US Open
Začít diskusi (0)

Sedmnáctiletá tenistka Lucie Havlíčková může stejně jako na Roland Garros v Paříži získat double mezi juniorkami i na US Open. Poté, co vyřadila v semifinále dvouhry Rusku Dianou Šnajderovou ve dvou setech 6:4, 6:4, se stejnou hráčkou si vybojovala deblové finále. 

V singlu je Havlíčková na grandslamu v New Yorku turnajovou dvojkou, se Šnajderovou tvoří nejvýše nasazený pár. V semifinále přehrály turnajové trojky Liv Hovdeovou z USA a Taylah Prestonovou z Austrálie 6:1 a 7:6.

Finále juniorské dvouhry mezi Havlíčkovou a Alexandrou Ealaovou z Filipín je na programu od 18:00 SELČ, deblové zhruba o tři hodiny později. V něm po boku Šnajderové bude čelit německé dvojici Carolina Kuhlová, Ella Seidelová.

Na pařížském grandslamu v červnu triumfovala Havlíčková ve čtyřhře s jinou českou tenistkou Sárou Bejlek.

Havlíčková tak pokračuje ve vydařené sezoně. Po premiérovém úspěchu na pařížském grandslamu, kde získala spolu se Sárou Bejlek juniorský titul i ve čtyřhře, si v červenci na turnaji v Praze připsala také první vítězství na okruhu WTA.

Video placeholder
Nová generace tenistek: zázračné sestry i juniorské mistryně světa • iSport TV

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů