12. července 2015 • 20:31

Djokovičova euforie na Wimbledonu: Jedl trávu i nadával Beckerovi

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Potřetí si vychutnává onen slastný triumf. Novak Djokovič drtivým způsobem rozhodl finálový boj s Rogerem Federerem a zopakoval loňský úspěch proti švýcarské legendě. Wimbledon patří srbské světové jedničce, která si velký titul nesmírně užívala. V závěru zápasu se Djokovič hecoval nadávkami směrem ke svému trenérovi Borisi Beckerovi, po vítězném duelu zase strčil do pusy stáblo trávy a snědl ho. "Je to taková tradice," smál se 28letý šampion, který obhájil titul jako první ve Wimbledonu od roku 2007, kdy Federer získal pátý vavřín v řadě.


REKLAMA
digi tv

První dva sety vyrovnané, pak už na kurtu úřadoval jen jeden muž. Novak Djokovič umořil odhodlaného Federera nezměrnou kondicí, fungujícím servisem a zejména skvělou hrou na základní čáře.

"Roger z vás dostane to nejlepší, je potřeba hrát na hraně a bojovat tvrdě o každý míč," vysekl poklonu švýcarské legendě Djokovič. "Je velkou výzvou s ním hrát, jelikož spousta hráčů mé generace ho obdivuje a berou ho jako lídra."

Djokovič se v osmadvaceti letech dostal na vrchol své dosavadní výkonnosti, asi nikdo z okruhu mu nedokáže konkurovat. Přitom Federer dlouho dělal, co mohl, druhý set urval po fantastickém tiebreaku, kde odvrátil sedm setbolů.

Novak Djokovič po výhře ve Wimbledonu snědl kus trávy
Novak Djokovič po výhře ve Wimbledonu snědl kus trávy

"Nehrál jsem špatně, ale on byl lepší v důležitých momentech a pevný jako skála," řekl sedmnáctinásobný grandslamový vítěz Federer. "Měl jsem šance v prvním setu, se štěstím vyhrál druhý a pak nevyužil další příležitosti ve třetím. Strašně rád bych tady zase vyhrál, ale Novak byl příliš dobrý," litoval 33letý tenista.

Djokovičova euforie z třetího triumfu ve Wimbledonu (devátého grandslamu celkově) nebrala konce. Ke konci zápasu mu pomohly i hlasité nadávky, které směřoval do své lóže ke koučovi Borisi Beckerovi.

"V závěru se hecoval, nadával Beckerovi. Ale ne, že by na něj byl naštvaný, ale chtěl se vyhecovat, nechtěl to pustit do pátého setu. Loňské finále bylo větš drama," komentoval to tenisový expert Jan Kukal.

Po skončení vítězného duelu doplnil vítězné grimasy i jedním výrazným moemntem. Poklekl k londýnské trávě na centrkurtu a symbolicky snědl jedno stéblo. "Nevím, co tam dávají, ale chutná výtečně. Je to už taková tradice," smál se Djokovič, jemuž v hledišti přálo minimum diváků.

Většina fanoušků totiž táhla za rekordním osmým triumfem Federera, nejúspěšnějšího hráče tenisové historie.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze