Wimbledon 2019 | Čtvrt milionu za poničený trávník. Williamsová platí za incident z tréninku | iSport.cz
9. července 2019 • 09:29

Čtvrt milionu za poničený trávník. Williamsová platí za incident z tréninku

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
Slavia - Příbram: Kodr si srazil Frydrychovu hlavičku do sítě, sešívaní otáčejí na 2:1! Slavia - Příbram: Kodr si srazil Frydrychovu hlavičku do sítě, sešívaní otáčejí na 2:1!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sedminásobná wimbledonská šampionka Serena Williamsová dostala od zástupců All England Clubu pokutu 10 tisíc dolarů (228 tisíc korun) za to, že poničila raketou jeden z travnatých kurtů v areálu. Šéfové turnaje nezapomněli ani na nesportovní chování Fabia Fogniniho a Nicka Kyrgiose. Poškození trávy se měla Serena Williamsová dopustit ještě před začátkem turnaje. Při tréninku poničila raketou jeden z dvorců.

Američanka, kterou v úterý čeká čtvrtfinálové utkání s krajankou Alison Riskeovou, se k trestu zatím nevyjádřila.

Menší pokuty dostali i další hráči. Fabio Fognini zaplatí tři tisíce dolarů za nesportovní chování při porážce ve 3. kole s Tennysem Sandgrenem.

„Je fér tady hrát? Zatracení Angličané. V tomhle klubu by měla vybuchnout bomba,“ prohlásil ve svém rodném jazyce frustrovaný Ital desátý v době, kdy prohrával 0:2 na sety. Během druhé světové války přitom na londýnský Wimbledon dopadly stovky pum.

Celkem osm tisíc dolarů vyměřili pořadatelé australskému bouřlivákovi Nicku Kyrgiosovi. Za nesportovní chování v zápase 1. kola zaplatí tři tisíce dolarů, za excesy v duelu 2. kola s Rafaelem Nadalem pak dalších pět tisíc.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud