ČTK, iSport.cz
Tenis
Vstoupit do diskuse (2)

VIDEO - Serena Williamsová vyvázla za své nevhodné chování ve finále US Open s pokutou 2000 dolarů. Americká tenistka, která US Open třikrát vyhrála, dostala v nedělním finále varování za výkřik během výměny, a protože je ještě v podmínce za slovní útok na rozhodčí z roku 2009, mohla se dočkat i hodně tvrdého trestu včetně vyloučení z příštího ročníku.

Devětadvacetiletá Williamsová dostala varování za situaci ze začátku druhé sady finálového duelu s Australankou Samanthou Stosurovou. Za stavu 2:6 a 30:40 při soupeřčině brejkbolu zakřičela "Come on!" v momentě, kdy ještě nebyla výměna u konce. Řecká sudí Eva Asderakiová ji napomenula a vzápětí přidělila bod Australance, která tak vedla 1:0 a podávala.

Obecenstvo pískalo, Williamsová si stěžovala a dostala od rozhodčí varování. O pauze při vedení 2:1 si rozezlená Američanka málem vysloužila další varování a mohla přijít o fiftýn za další slovní výpady na rozhodčí. "Vůbec se na mě nekoukejte. Varování za to, že jsem řekla svůj názor... Jsme v Americe," pronesla nahlas. Po zápase sudí nepodala ruku.

Jejím chováním se zabývalo vedení US Open a hlavní rozhodčí Brian Earley po prozkoumání záznamu incidentu a vyslechnutí rozhodčí Asderakiové rozhodl o relativně mírném trestu. "Chování Williamsové, ačkoli verbálně hanlivé, nedosáhlo hranice velké urážky podle grandslamových pravidel," uvedl Earley v tiskovém prohlášení.

Williamsová tak zaplatí jen zlomek toho, co si v posledních týdnech vydělala - z US Open totiž odjede s šekem na 1,4 milionu dolarů. Devět set tisíc dostala za účast ve finále grandslamu a bonus 500.000 jí patří coby nejúspěšnější hráčce na turnajích před US Open.



Williamsová přitom ještě byla ve dvouleté podmínce za skandální výlev na čárovou rozhodčí v roce 2009 během semifinále s Belgičankou Kim Clijstersovou. Když jí tehdy sudí zahlásila při podání chybu nohou, třináctinásobná grandslamová šampionka jí sprostě vynadala a vyhrožovala, že ji zabije.

Dostala za to pokutu téměř 1,5 milionu korun a podmínku, že pokud se v následujících dvou letech podobně proviní na turnajích "velké čtyřky", bude vyloučena z nejbližšího US Open a pokuta bude zdvojnásobena.

Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Články z jiných titulů