Záhlavová-Strýcová zvládla i druhou soupeřku a je ve čtvrtfinále

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

TURNAJ V PALERMU | Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová si zahraje čtvrtfinále turnaje v Palermu. Osmá nasazená hráčka ve druhém kole otočila zápas s Američankou Julií Cohenovou a zvítězila 3:6, 6:3, 7:5. Ve čtvrtfinále se utká s Němkou Julií Görgesovou.

Šestadvacetiletá Záhlavová-Strýcová sehrála s o tři mladší Američankou vyrovnaný první set. Nezvládla jen šestý game, který při svém podání ztratila čistou hrou a znamenal porážku 3:6. Druhý set rodačka z Plzně ale stejným poměrem vyhrála.

V dramatické rozhodující sadě prokázala Záhlavová-Strýcová pevné nervy a dokázala obrátit nepříznivý stav 4:5. Při svém servisu nakonec využila třetí mečbol a po třech hodinách a 21 minutách postoupila.

Görgesová měla cestu do čtvrtfinále podstatně jednodušší, protože její soupeřka Katalin Marosiová kvůli zranění pravého ramena k zápasu druhého kola vůbec nenastoupila.