24. července 2012 • 18:45

Excelentní příprava Berdycha: V Londýně trénuje s Federerem i Djokovičem

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Čermák má potenciál. Může hrát jako Hušbauer nebo Stanciu LIGOVÉ STŘIHY: Čermák má potenciál. Může hrát jako Hušbauer nebo Stanciu
Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale? Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lepší tréninkové partnery před olympiádou tenista Tomáš Berdych najít nemohl. Na trávě v All England Clubu hrál v pondělí se světovou dvojkou Novakem Djokovičem ze Srbska a dnes s jedničkou a sedminásobným vítězem Wimbledonu Švýcarem Rogerem Federerem.


REKLAMA
digi tv

"Nemůže být nic lepšího," zářil Berdych zcela propocený po dvouhodinové seanci s Federerem pod spalujícími londýnskými paprsky.

"Ne pokaždé je možné se s takovým hráčem domluvit. A když navíc vyjdou dvě hodiny v kuse, je to ještě výživnější. Trénink pak stojí opravdu za to. Je to k nezaplacení," konstatoval Berdych.

I pro něj jako sedmého hráče světa bylo svátkem trénovat s Djokovičem a Federerem. S kým bude Berdych trénovat ve středu?

"Rafa (Španěl Rafael Nadal) tady kvůli zranění není, tak bych toho mohl už nechat... Nikoho lepšího už nenajdu," vtipkoval a vážně dodal, že na další den jen domluven s krajanem Radkem Štěpánkem, s nímž bude hrát na olympiádě čtyřhru, a Marcosem Baghdatisem z Kypru.

Berdych si zatrénoval s Federerem. V Londýně by rád zaútočil na medailiBerdych si zatrénoval s Federerem. V Londýně by rád zaútočil na medaili

Je běžné, že tenisté před turnaji i během nich trénují společně. Loňská wimbledonská vítězka Petra Kvitová hrála první den přípravy na olympiádu s koučem Davidem Kotyzou, ale další dny si zatrénuje s druhou hráčkou světa Polkou Agnieszkou Radwaňskou, Číňankou Li Na nebo se Slovenkou Danielou Hantuchovou.

"Záleží na tom, co potřebujeme, jestli chce David vyladit nějaký úder, který nejde, nebo je potřeba si s někým už zahrát body a vyladit se na začátek turnaje," řekla Kvitová.

Dohody ke společnému tréninku vznikají různě. V případě Berdycha s Djokovičem šlo o náhodu. Berdych chtěl původně hrát ve čtyři hodiny a Srb o hodinu později s tím, že si do tréninkové knihy napsal místo partnera otazník.

Zbyla i chvíle na odpočinek a krátkou debatuZbyla i chvíle na odpočinek a krátkou debatu

"Takže já to zrušil a napsal se k němu," vysvětlil Berdych a po tréninku si s Djokovičem vyměnili odznaky. "Odznaky jsou památkou navěky. Z Pekingu jich mám sedmdesát," prozradil Djokovič.

S Federerem se Berdych dohodl jinak. Potkali se s koučem Švýcarů Severinem Luthim a ten řekl, že hledají partnera na trénink. "Měli jsme na sebe číslo, tak jsme si pak napsali a v pohodě se domluvili, což bylo super," těšilo Berdycha.

O pauzách se Berdych s Federerem a trenéry poměrně hodně bavili. Mluvili o volnu po Wimbledonu a našli i tenisové téma - olympiádu.

Tomáš Berdych se chystá na olympiádu, kde chce napravit neúspěšné wimbledonské vystoupeníTomáš Berdych se chystá na olympiádu, kde chce napravit neúspěšné wimbledonské vystoupení

"Rozebírali jsem ty minulé, kdo kde měl jakou medaili," řekl Berdych. O jeho výhře nad Federerem na aténských hrách 2004 ale nepadlo ani slovo. "Oba jsme podvědomě věděli, co se tam stalo, ale jen jsme si připomínali, kdo byl ve finále a náš zápas na přetřes nepřišel," řekl.

Když měl Berdych srovnat tréninky s Djokovičem a s Federerem, větší zážitek pro něj byl trénink se švýcarským fenoménem.

"Roger má v ruce něco, co nelze k nikomu přirovnat. Od rozehrávky až po poslední míč, který hraje. Každý míč je schopný hrát s jinou rotací, falší. On se s míčkem mazlí, je úžasný hračička," líčil Berdych.

Trénink s fenomenálním Švýcarem si užil i Tomáš Berdych
Trénink s fenomenálním Švýcarem si užil i Tomáš Berdych

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze