Hájkova paráda! Český tenista zdolal Gulbise a poprvé vyzve Federera

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Český tenista Jan Hájek se poprvé v kariéře utká s někdejší světovou jedničkou Rogerem Federerem. Na turnaji v Hamburku totiž dnes porazil 6:4, 2:6 a 6:4 Lotyše Ernesta Gulbise a postoupil do třetího kola, v němž ho čeká právě nejvýše nasazený Švýcar.

Hájek na německé antuce patnáctého nasazeného Gulbise zaskočil hned v prvním setu, a i když druhou sadu hladce prohrál, zápas si nenechal vzít. Vedení 3:1 v rozhodujícím setu sice ještě neudržel, ale pak díky dalšímu brejku odskočil na 5:3 a už nezaváhal.

Jednatřicetiletý Federer musel po prohrané úvodní sadě otáčet duel s Danielem Brandsem, ale nakonec německého tenistu porazil 3:6, 6:3 a 6:2.

V utkání s rodákem z Basileje bude Hájek velkým outsiderem, ve světovém žebříčku je totiž postavený o 135 míst níže.