5. července 2007 • 00:00

Vaidišová prohrála ve čtvrtfinále Wimbledonu

Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Tenistka Nicole Vaidišová prohrála ve čtvrtfinále Wimbledonu se Srbkou Anou Ivanovičovou 6:4, 2:6 a 5:7.

Tenistka Nicole Vaidišová prohrála ve čtvrtfinále Wimbledonu se Srbkou Anou Ivanovičovou 6:4, 2:6 a 5:7. V třetím setu dnes osmnáctiletá česká hráčka nevyužila tři mečboly, její přemožitelka se o postup do finále utká s trojnásobnou vítězkou turnaje Venus Williamsovou. Česká fedcupová reprezentantka přitom zahájila utkání lépe. Nejdůležitější krok k zisku první sady udělala hned v prvním gamu, v němž vzala své o rok starší soupeřce servis. Brejk si udržela, nerozhodila ji ani krátká dešťová přeháňka za stavu 4:3 a set za 40 minut získala. V úvodu druhé sady si pak obě teenagerky vzaly podání, nicméně rozhodující brejk se podařil Ivanovičové v šesté hře. V následujícím průběhu setu Vaidišová chybovala, její hra byla rozháraná a po další ztrátě podání finalistka nedávného Roland Garros sadu vyhrála 6:2. Vaidišová okamžitě po ztrátě sady odešla na několik minut z dvorce a vrátila se opět soustředěná a sebevědomá. V třetí hře se pak její lepší pohoda projevila ziskem soupeřčina servisu. Čtrnáctá nasazená Češka se pak mohla opřít o své podání a držela si v souboji s papírovou favoritku stále náskok. Její pád však paradoxně začal za stavu 5:3 při podání šesté nasazené Srbky, kdy si vypracovala celkem tři mečboly. Ani jeden však neproměnila, naopak sama poté podání ztratila a Ivanovičové se podařilo následně otočit až na 6:5. Vaidišová při podání na udržení v zápase riskovala, jeden mečbol ještě odvrátila, ale poté, co se při shodě míček z voleje překulil zpátky na její stranu, darovala při druhém mečbolu soupeřce vítězství svou šestou dvojchybou v zápase. Česká tenistka tak nevyužila šanci zahrát si semifinále už na třetím grandslamovém turnaji. Dosud postoupila mezi nejlepší čtyři letos v Austrálii a loni v Paříži.

Výsledky: Ženy Dvouhra - čtvrtfinále: Ivanovičová (6-Srb.) - Vaidišová (14-ČR) 4:6, 6:2, 7:5. Semifinálové dvojice: Heninová (1-Belg.) - Bartoliová (18-Fr.), V. Williamsová - Ivanovičová. Muži: Čtyřhra - 2. kolo: Dlouhý, Vízner (9-ČR) - Čermák, Friedl (ČR) 6:4, 3:6, 2:6, 7:6 (7:5), 7:5.