24. prosince 2013 • 04:57

Když tečou nervy: TOP 5 NEJšílenějších tenisových výstupů roku

Autor: jj
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Šéfové Slavie a Sparty ve Sportu. Podívejte se, jak prožívali los Evropské ligy
Superstar Klopp vs. klíčový Kuchta, Slavia může zaskočit AC Milán
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Že je dnešní tenis sterilní až nudný? Že hráči připomínají roboty bez emocí a publikum jen nostalgicky vzpomíná na éru Johna McErnoea a spol.? Je to možné, najdou se však i výjimky. O tom se můžete přesvědčit v žebříčku letošních největších emocionálních výbuchů, které světové kurty viděly.1. Viktor Troicki (Srbsko)

Druhé kolo turnaje v Římě, zápas Viktor Troicki – Ernests Gulbis. Srbský tenista předvedl tak ohromný výstup, že i jeho protivník, ztřeštěný Lotyš Gulbis, prohlásil, že již překročil hranici.

Troicki čelil na začátku druhé sady brejkbolu, poslal bekhend těsně za základní čáru a pak strávil několik minut peprným dohadováním s hlavním sudím Cedricem Mourierem z Francie. Troicki nakonec duel ztratil jednoznačně 1:6, 1:6.

2. Jerzy Janowicz (Polsko)

„Kolikrát ještě????“ Zoufalý křik polského ranaře Jerzyho Janowicze byl slyšet přes celý Melbourne Park, který tradičně hostí Australian Open. Polák, jenž později ve Wimbledonu dosáhl až na semifinále, se cítil poškozený sporným výrokem čárového sudího při vypjatém tiebreaku úvodní sady a rozhodně si tyto pocity nenechal pro sebe. Druhé kolo s Indem Devvarmanem ale nakonec v pěti setech zvládl.

3. Richard Gasquet (Francie)

Francouzský mušketýr bude vzpomínat na letošní US Open v dobrém. Vždyť si ve Flushing Meadows zahrál semifinále. Ještě předtím však musel projít osmifinálovým očistcem proti kanadskému kladivu Miloši Raoničovi. Když brutálně servírující Raonič vyhrál úvodní sadu, sedl si vzteklý Gasquet na lavičku a jednoduše hodil své ponožky na kurt.

4. Fabio Fognini (Itálie)

Italský bouřlivák Fabio Fognini prožil náramný antukový červenec, během něhož vyhrál 13 utkání za sebou včetně dvou titulů z Hamburku a Stuttgartu. Ještě předtím však musel v prvním kole na wimbledonské trávě skousnout čtyřsetový krach s levorukým Rakušanem Jürgenem Melzerem. Při něm si neodpustil legrační výstup, který rozesmál i hlavního rozhodčího Pascala Mariu.

5. Michail Južnyj (Rusko)

Temperamentní Rus se proslavil před několika lety scénkou, kdy se po nepovedeném míči praštil raketou tak silně do hlavy, až mu začala téct krev. Od té doby si již dává větší pozor a své pracovní náčiní ničí obezřetněji. Tak jako během osmifinále Roland Garros, kdy ho z kurtu smetl německý veterán Tommy Haas.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud