15. března 2016 • 21:25

Kvitová se zvedá! Po další bitvě je v Indian Wells ve čtvrtfinále

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Petra Kvitová se podruhé v kariéře dostala do čtvrtfinále turnaje v Indian Wells. Česká tenistka dnes zdolala domácí kvalifikantku Nicole Gibbsovou 4:6, 6:3 a 6:4 a i potřetí zvládla v Kalifornii třísetový duel.

Zatímco v úvodních dvou zápasech v turnaji Kvitová první set získala, tentokrát o něj přišla. Přitom vedla 3:1, ale pak příliš chybovala. "Je těžké vracet se do zápasu po ztracené první sadě, ale bojovala jsem," řekla po utkání na kurtu.

Ve druhé sadě vedla nad 95. hráčkou světa 3:0. O brejk sice i tentokrát přišla, ale podruhé šla do vedení v šesté hře a náskok udržela. V třetím setu se zlepšila, odvrátila brejkbol ve čtvrté hře a rozhodující sama získala v sedmé hře. "Nakonec jsem byla ta šťastnější," řekla po utkání dlouhém dvě hodiny a dvě minuty.

Čtvrtfinále hrála Kvitová v Indian Wells jen před třemi lety, dál se zatím nedostala. V příštím utkání se o to pokusí proti Polce Agnieszce Radwaňské, která zdolala Jelenu Jankovičovou dvakrát 6:3. "Koukat na jejich zápas nebudu. Obě dobře znám a ať vyhraje kdokoli, budu muset být připravena," řekla Kvitová před zápasem.