Federer znovu odkládá návrat na kurty: Je mi zle a zhoršuje se to | iSport.cz
Pavel Novotný
26. března 2016 • 15:05

Federer znovu odkládá návrat na kurty: Je mi zle a zhoršuje se to

TOP VIDEA
Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče
Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hodně nepříjemné období zažívá švýcarský tenista Roger Federer. Sedmnáctinásobný grandslamový vítěz se ve 34 letech dostal do situace, kterou po celou svoji kariéru nepamatuje. Naposledy si zahrál semifinálový zápas Australian Open proti Djokovičovi, od té doby na turnajích chybí. Návrat se nekonal ani na turnaji v Miami, kde se měl ve druhém kole střetnout s Juanem Martinem del Potrem.Na turnajích odehrál během své profesionální kariéry 1307 zápasů a nikdy si nepřivodil vážnější zranění. Podle řady tenisových odborníků je tento fakt připisován nejen výborné přípravě a skvělému zázemí, kterého se Švýcarovi dostává, ale především ladnému stylu, jimž se prezentuje.

O to větším paradoxem je způsob, jak k zranění po semifinálovém duelu Australian Open s Novakem Djokovičem přišel. Během náročného turnaje ustál stovky protisměrných pohybů s rychlými starty na míč. Osudným se mu pak stala až běžná činnost, když napouštěl dětem vanou.

"Byl to úplně jednoduchý pohyb, jaký jsem v životě nejspíš udělal už milionkrát. Ani jsem o tom moc nepřemýšlel. Najednou jsem uslyšel v koleni lupnutí a bolest," popisuje Švýcar.

Krátce poté Federerovo levé koleno oteklo a s poškozeným meniskem musel na artroskopickou operaci. Vrátit na okruh se měl právě na probíhajícím turnaji v Miami, kdy na něj ve druhém kole čekal atraktivní soupeř v podobě Juana Martina del Potra.

Roger Federer během semifinále Australian OpenRoger Federer během semifinále Australian OpenFoto EPA

"Očekávání jsou hodně malá, což je příjemná změna. Jen zjistím, jak na tom jsem," říkal před turnajem tenisový velikán. Na dlouho očekávaný duel však nedošlo.

Těsně před utkáním Federer kvůli žaludečním problémům odstoupil. "Je mi to líto kvůli turnaji i fanouškům, ale bohužel jsem se musel odhlásit. V minulých dnech mi bylo zle a za posledních 24 hodin se to zhoršilo. Po ranní rozehrávce bylo jasné, že nejsem ve stavu, který by mi dovolil hrát," uvedl v prohlášení basilejský rodák.

"Mrzí mě, že Roger nemůže hrát. Každý turnaj, na kterém se Federer objeví, získává úplně jiný náboj. Jediné, co je na tom dobré, že už nemá problémy s kolenem. Žaludek se brzy spraví, s tím nebude problém. V každém případě je to velká škoda," říká odvěký Federerův soupeř Rafael Nadal, který má s nejvíce zatěžovaným kloubem řadu let problémy.

Místo sedminásobného wimbledonského vítěze se jako "Lucky Loser" postavil Del Potrovi jeho krajan Horacio Zeballos a soupeře porazil ve dvou setech 6:4, 6:4.

Zpět do tenisového kolotoče by se světová trojka měla vrátit na antukovém turnaji v Monte Carlu, který začíná 10. dubna.

 
Články odjinud


Články odjinud