17. října 2016 • 11:25

Kladivo na „flákače“ Kyrgiose! Osm týdnů bez tenisu, nebo psycholog

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti
VŠECHNA VIDEA ZDE

Australský tenista Nick Kyrgios se bude několik týdnů místo na kurtu poflakovat doma na gauči. Za skandál z turnaje v Šanghaji, kde demonstrativně odchodil zápas s Němcem Mischou Zverevem, mu ATP udělila osmitýdenní zákaz startu a navíc pokutu ve výši 25 000 dolarů (přes 600 000 korun). Trest ale může být zkrácen na tři týdny.


REKLAMA
digi tv

Z turnaje v Šanghaji si Kyrgios podle svých slov vybral „snadnou cestu ven“. „Nikomui nic nedlužím. Když se vám to nelíbí, nežádal jsem vás, abyste se na to dívali. Prostě jděte pryč,“ řekl po zápase Kyrgios.

Ze skandálu, který svým přístupem v zápase proti Zverevovi způsobil, ale snadno neunikne.
Ihned po zápase ATP australského tenistu potrestala pokutami v celkové výši 16 500 dolarů (asi 400 000 korun) za nedostatek nasazení v utkání, urážky diváka a nesportovní chování. S další dodatečnou pokutou ve výši 25 000 dolarů tak Kyrgios v přepočtu přišel přibližně o milion korun. Navíc teď čelí osmitýdennímu distanci.

VIDEO: Nick Kyrgios zápas úplně odflákl

„Kyrgios byl usvědčen z chování v rozporu s integritou hry. Trest obsahuje dodatečnou pokutu 25 000 dolarů a suspendaci z turnajů ATP na osm týdnů ode dneška do neděle 15. ledna 2017,“ uvádí se v prohlášení ATP.

Kyrgios má ale zároveň možnost vysloužit si zkrácení trestu na tři týdny, pokud se podrobí sezením se sportovním psychologem, nebo se zúčastní programu schváleného ATP. V tom případě by se do turnajů mohl vrátit už 7. listopadu.

Kyrgios se už za své chování omluvil a uvedl, že čas využije k tomu, aby se zlepšil na kurtu i mimo něj.
Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, tenis, Nick Kyrgios, trest
 Klasická verze
Mobilní verze