Křehké spojení velikánů. Je Agassi Djokovičovým koučem ze soucitu? | iSport.cz
Jan Jaroch
23. května 2017 • 14:52

Křehké spojení velikánů. Je Agassi Djokovičovým koučem ze soucitu?

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenis jsem vždy nenáviděl s temnou a skrývanou vášní. A vždy ho nenávidět budu. Mrazivá slova z autobiografie Andreho Agassiho nekorespondují s novou výzvou pro sedmačtyřicetiletého Američana. Ač ho nic nenutí, vrací se do bílého kolotoče pomoci Novaku Djokovičovi. Bude jejich spojenectví skutečně silné? Nekývl Agassi ze slušnosti svému oblíbenému hráči na něco, o co vlastně moc nestojí? Novak Djokovič udělal skvělou zkušenost se superkouči. Tři roky pod Borisem Beckerem byly jeho nejplodnějšími. Ryšavý Němec s bolavými kyčlemi sice po kurtu chodil kachním krokem a při tréninku se svým borcem ani nenapaloval tenisáky, do svého zaměstnání byl však ponořený s velkou vášní a obětoval mu skutečně dlouhé týdny, během nichž srbského tenistu doprovázel po světě.

V tomto kontextu zní začátek spolupráce Djokoviče s Andrem Agassim jen jako výlet do jarní Paříže, kde si spolu dvě legendy povyrazí. Američan měl tím směrem stejně cestu, neboť coby reklamní tvář hodinářské firmy Longines, jež sponzoruje French Open, má při turnaji své povinnosti.

SESTŘIH: Zverev si v Římě poradil i s Djokovičem a má letos třetí titul
1080p 720p 480p 360p 240p

Rodák z Las Vegas podle Djokovičových slov ani nevydrží v Paříži po celé dva týdny a bude spěchat domů za synem a dcerou (15 a 13 let) a manželkou SteffiGrafovou. Také není zdaleka zřejmé, že spolu po Roland Garros budou pokračovat dál a tahle epizoda se neuzavře.

Zatímco podle britských médií už se Andy Murray v neděli připojil k Ivanu Lendlovi a spolu se nachystají na antukový šampionát, Djokovič a Agassi vypadají jako mnohem nahodilejší tým bez zřejmého programu i cíle.

„Novak by spíš potřeboval kouče pro život, někoho, kdo si prošel tím samým co on,“ pravila v neděli při komentování římského finále legenda Tracy Austinová, když sledovala tenis někdejší světové jedničky, s nímž vlastně není moc v nepořádku.

Andre Agassi předává Novaku Djokovičovi pohár pro vítěze Australian Open v roce 2013. Vzadu přihlíží poražený finalista Andy Murray.

Jenže v rodákovi z Bělehradu už evidentně nehoří ten oheň, který dělal Djokoviče Djokovičem. Ztratil motivaci, důvod hrát tenis a jede teď na autopilota. Kvůli tomu, že netrénoval, s ním loni v listopadu prý Becker skončil sám od sebe. Agassi by teď měl pomoci radou, jak z téhle svízele ven.

„Mluvíme spolu po telefonu už nějakého dva a půl týdne, už teď cítím, že jsme si velmi blízcí a vzniká mezi námi pouto,“ prohlašoval Djokovič, jenž vyzdvihuje Agassiho mimotenisové kvality.

„Je to člověk, který vyznává rodinné hodnoty, věnuje se filantropii. Je to skromný a pokorný muž, který mně může prospět na kurtu i mimo něj,“ prohlašoval Djokovič. Ten kompletně rozprášil svůj realizační tým a v posledních týdnech objíždí turnaje s podruhé těhotnou manželkou Jelenou, mladším bratrem Markem v roli sparingpartnera a svým spirituálním guru Pepe Imazem, jehož osoba dělá celou situaci značně nepřehlednou.

Jak se v ní zorientuje Agassi, či zda se v ní vůbec bude chtít dlouhodoběji orientovat, je velkou neznámou. Djokovič věří tenisovému intelektu Američana. „Sice deset let na okruhu chyběl, ale zná všechny hráče, všechny velké zápasy viděl v televizi,“ pravil Srb. Napíchnout Agassiho mozek tak potřebuje hlavně kvůli něčemu jinému, než jsou forhendy a bekhendy.

Bez starého zaujetí pro tenis to bude mít přetěžké. V tomhle může někdejší fl outek Agassi, jenž postupně dospěl v holohlavého asketu obětujícího vše sportu, pomoci. Jenže staré přísloví říká, že ve sportu neexistují zkratky k úspěchu. A tahle nově vzniklá koalice se zdá už na samém začátku křehká.

 ANDRE AGASSI   NOVAK DJOKOVIČ
47  VĚK  30
 8  GRANDSLAMOVÉ TITULY  12
 60  TITULY CELKEM  67
 1. (101 týdnů)  NEJVÝŠ NA ŽEBŘÍČKU  1. (223 týdnů)
 870:274  ZÁPASOVÁ BILANCE  771:161
 31, mil. USD  PRIZE MONEY  108,9 mil. USD

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud