Další skalp nasazené hráčky! Vondroušová je v Miami v osmifinále

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Tenistka Markéta Vondroušová porazila ve třetím kole turnaje v Miami 6:4, 7:6 šestnáctou nasazenou Elise Mertensovou z Belgie a postoupila do osmifinále. Devatenáctiletá Češka tak má stále možnost minimálně zopakovat úspěšné tažení z předchozího velkého turnaje v Indian Wells, kde vypadla až ve čtvrtfinále.

Vondroušová vyřadila po Lotyšce Jeleně Ostapenkové další nasazenou hráčku a spolu s vítězstvím v prvním kole nad krajankou Barborou Strýcovou ještě na Floridě neztratila set. V zápase se světovou čtrnáctkou sice 59. hráčka žebříčku pětkrát ztratila servis, z toho při podání na ukončení zápasu za stavu 5:4 v druhém setu, sama ale proměnila šest brejkbolů. Zkrácenou hru i díky nevynuceným chybám favorizované soupeřky ovládla mladá Češka hladce 7:1.

V zápase o čtvrtfinále Vondroušovou čeká buď Němka Tatjana Mariaová, nebo obhájkyně titulu Sloane Stephensová z USA.

Výsledky tenisového turnaje mužů a žen v Miami

Muži:

Dvouhra - 3. kolo:

Basilašvili (17-Gruz.) - Haase (Niz.) 7:6 (7:3), 6:3.

Ženy:

Vondroušová (ČR) - Mertensová (16-Belg.) 6:4, 7:6 (7:1), Halepová (2-Rum.) - Hercogová (Slovin.) 5:7, 7:6 (7:1), 6:2, V. Williamsová (USA) - Kasatkinová (14-Rus.) 6:3, 6:1.