Berdych podával na postup, ale nakonec prohrál ve druhém kole | iSport.cz
20. srpna 2019 • 23:55

Berdych podával na postup, ale nakonec prohrál ve druhém kole

Tomáš Berdych se vrátil na kurty
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou
SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli

Tomáš Berdych skončil na turnaji ve Winston-Salemu v druhém kole, se Srbem Filipem Krajinovičem prohrál 6:3, 5:7, 1:6. Osmému nasazenému protivníkovi dokázal třiatřicetiletý český tenista pětkrát prolomit servis a za stavu 5:4 v druhém setu podával na vítězství, jenže koncovku ani třetí sadu nezvládl a za hodinu a 47 minut prohrál.

Berdych se v Severní Karolíně vrátil na kurty po vleklých zdravotních problémech a v úvodním kole vyřadil Itala Andrease Seppiho. Na okruhu ATP tak slavil první výhru po téměř půl roce, naposledy se radoval koncem února v Dubaji.

Předtím v Montpellier odehrál jediný vzájemný zápas s Krajinovičem, kterého porazil ve třech setech. Pak už se mu ale nedařilo. Od březnové prohry v Indian Wells návrat na okruh kvůli problémům se zády odkládal, na wimbledonské trávě neuhrál proti Američanovi Tayloru Fritzovi ani set.

Korejec I Tuk-i, první neslyšící tenista, jenž vyhrál zápas na ATP Tour, začal ve Winston-Salemu slibně také v druhém kole. V utkání s Hubertem Hurkaczem získal úvodní set, pak ho ale třetí nasazený Polák smetl 6:0, 6:3.

Tenisový turnaj mužů ve Winston-Salemu (tvrdý povrch, dotace 807.210 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

I Tuk-i (Korea) - Laaksonen (Švýc.) 7:6 (7:4), 6:1, Sandgren (USA) - A. Murray (Brit.) 7:6 (10:8), 7:5, Fratangelo (USA) - Weintraub (Izr.) 6:0, 6:0, Chardy (Fr.) - Sarmiento (USA) 6:1, 7:6 (7:5), Carballés (Šp.) - Giron (USA) 6:2, 2:6, 6:3, Popyrin (Austr.) - Monteiro (Braz.) 5:7, 6:4, 7:6 (9:7), Rubljov (Rus.) - Fabbiano (It.) 6:4, 6:2, Johnson (USA) - Moutet (Fr.) 6:3, 6:3, Džumhur (Bosna) - Hoang (Fr.) 6:7 (5:7), 6:0, 6:2.

2. kolo:

Paire (1-Fr.) - Gunnesvaran (Ind.) 6:3, 7:5, Haase (Niz.) - J. Sousa (4-Portug.) 4:6, 6:3, 6:4, Millman (14-Austr.) - Cecchinato (It.) 6:7 (5:7), 6:4, 6:3, Krajinovič (8-Srb.) - Berdych (ČR) 3:6, 7:5, 6:1, Hurkacz (3-Pol.) - I Tuk-i (Korea) 4:6, 6:0, 6:3, Carreňo (11-Šp.) - Copil (Rum.) 6:3, 6:7 (3:7), 6:4, Ruud (12-Nor.) - Harris (JAR) 6:1, skreč.