11. března 2022 • 22:48

První zápas po dlouhém zranění. Plíšková v Indian Wells prohrála

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Tenistka Karolína Plíšková nedotáhla do vítězného konce svůj první zápas po zlomenině ruky, který měla dobře rozehraný. Ve druhém kole v Indian Wells podávala na vítězství nad Dankou Koviničovou, ale s hráčkou z Černé Hory nakonec prohrála 6:2, 5:7 a 4:6.

Sedmá nasazená Plíšková ztratila v utkání s Koviničovou při svém podání první game zápasu, ale hned ztrátu smazala a první set díky razantnější hře jasně ovládla. I ve druhé sadě byla zpočátku lepší, vedla 5:2 a za stavu 5:3 měla servis. Hru ale nezvládla a po dvojchybě o podání přišla. Začala chybovat, projevila se její nerozehranost a ve druhé sadě už nezískala ani game.

Ve třetím setu Plíšková prohrávala 1:3 a srovnala na 3:3. Rozhodnutí přinesla devátá hra, v které Koviničová proměnila brejkbol bekhendem k lajně, a duel vzápětí dopodávala.

Plíšková hrála první zápas od loňského Turnaje mistryň, na kterém loni začátkem listopadu v Mexiku neprošla ze skupiny. Pravou ruku si zlomila v půlce prosince v přípravě ve Španělsku.