Turnaj mistrů: Djokovič zdolal Rubljova a dohání Lendla. Medveděv končí

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Pětinásobný šampion Novak Djokovič porazil na tenisovém Turnaji mistrů 6:4, 6:1 Rusa Andreje Rubljova a po druhém dvousetovém vítězství v Turíně se stal prvním semifinalistou z Červené skupiny. Mezi nejlepšími čtyřmi na finále sezony ATP Tour je pětatřicetiletý Srb při patnácté účasti pojedenácté. Rus Daniil Medveděv si potřetí za sebou finále Turnaje mistrů nezahraje. Po porážce s Řekem Stefanosem Tsitsipasem vypadne už ve skupině.

Duel mezi vítězi pondělních úvodních duelů byl vyrovnaný pouze do stavu 4:4. V následujícím gamu Rubljov nabídl Djokovičovi nevynucenou chybou brejkbol, bývalá světová jednička nezaváhala a vítězným returnem získala poprvé soupeřovo podání. Od stavu 4:4 vyhrál zkušený Srb pět her za sebou a získal nejen první set, ale i rozhodující náskok v druhé sadě.

Djokovič za 69 minut oplatil Rubljovovi letošní porážku z finále domácího turnaje v Bělehradu a už před závěrečným duelem ve skupině proti dalšímu Medveděvovi se může těšit na semifinále. Jedenáctým postupem mezi nejlepší čtyři na Turnaji mistrů se Srb odpoutal od Petea Samprase a je sám třetí za Ivanem Lendlem (12) a Rogerem Federerem (16), který je zároveň s šesti triumfy rekordmanem Turnaje mistrů.

Ve večerním zápase o první výhru uspěl Tsitsipas, který zdolal Medveděva 6:3, 6:7, 7:6 a udržel si naději na postup. Naopak ruský tenista má po druhé porážce jistotu, že nenaváže na loňskou účast ve finále s Němcem Alexanderem Zverevem a předloňský triumf.