3. srpna 2010 • 14:01

Berdycha vyzve ve druhém kole Tursunov

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Přes rok čekal ruský tenista Dmitrij Tursunova na vítězství v zápase v hlavní soutěži na turnaji ATP. Dlouhé trápení ukončil někdejší dvacátý hráč světového žebříčku v pondělním utkání prvního kola ve Washingtonu, kde porazil krajana Tejmuraze Gabašviliho 5:7, 7:5 a 6:4 po velké bitvě za dvě hodiny a 42 minut.

Ve druhém kole vyzve českého finalistu Wimbledonu Tomáše Berdycha, který je nejvýše nasazeným hráčem soutěže s dotací 1,1 milionu dolarů.

Vítěz šesti turnajů ve dvouhře Tursunov vyhrál zápas poprvé od loňského července, kdy byl ve čtvrtfinále v Indianapolisu. Poté čtyřikrát vypadl v prvním kole včetně US Open, po kterém kvůli zranění kotníku chyběl na okruhu až do letošního Roland Garros.

V Paříži prohrál hned první zápas stejně jako pak v Queen's Clubu a ve Wimbledonu.

Po třech s půl měsících se vrátil úspěšně na turnaje David Nalbandian. Argentinec, který měl potíže s třísly, smetl Američana Rajeeva Rama 6:4 a 6:0 za 52 minut.

V druhém kole se bývalá světová trojka utká se sedmým nasazeným Stanislasem Wawrinkou ze Švýcarska.