VIP Sport

9. června 2017 • 18:47

Olympijský vítěz Aleš Valenta: Každý sportovec je marketingová děvka!

Autor: pv

Po olympijských hrách v Salt Lake City před 15 lety se stal v Česku sportovní a hlavně marketingovou ikonou. Akrobatický lyžař Aleš Valenta dokázal vytěžit maximum ze zlaté medaile a prodat svůj úspěch velkým firmám, které ho sponzorovaly. Nyní promluvil o tom, kde je hranice toho, co už by sportovec neměl propagovat.V tuzemských učebnicích sportovního marketingu je zářným příkladem, jak úspěšně naložit se svou slávou po zisku olympijské medaile.

Aleš Valenta vydělal díky své šikovnosti a sponzorům desítky milionů korun. Nyní promluvil o tom, jak jako nekuřák propagoval na akci cigaretovou značku a že do toho bez váhání šel.

Aleš Valenta
Aleš Valenta

„Každý sportovec je marketingová děvka. Všichni nakonec trochu jdeme za prachy, akorát si to musíme sami sobě nějak omluvit a vytyčit si, kde je ta hranice,“ tvrdí v rozhovoru pro magazín Zoot a prozradil i to, co by například za peníze nedělal. „Třeba bych nešel moderovat výstavu sexuálních pomůcek. To je v podstatě porno na podiu a to je pro mě za hranicí,“ říká olympijský vítěz.

JAK TO BYLO: Trojité salto s pěti vruty a Aleš Valenta vstoupil do historie

 
Články odjinud


Články odjinud