VIP Sport

9. června 2017 • 18:47

Olympijský vítěz Aleš Valenta: Každý sportovec je marketingová děvka!

Autor:

Po olympijských hrách v Salt Lake City před 15 lety se stal v Česku sportovní a hlavně marketingovou ikonou. Akrobatický lyžař Aleš Valenta dokázal vytěžit maximum ze zlaté medaile a prodat svůj úspěch velkým firmám, které ho sponzorovaly. Nyní promluvil o tom, kde je hranice toho, co už by sportovec neměl propagovat.V tuzemských učebnicích sportovního marketingu je zářným příkladem, jak úspěšně naložit se svou slávou po zisku olympijské medaile.

Aleš Valenta vydělal díky své šikovnosti a sponzorům desítky milionů korun. Nyní promluvil o tom, jak jako nekuřák propagoval na akci cigaretovou značku a že do toho bez váhání šel.

Aleš Valenta
Aleš Valenta

„Každý sportovec je marketingová děvka. Všichni nakonec trochu jdeme za prachy, akorát si to musíme sami sobě nějak omluvit a vytyčit si, kde je ta hranice,“ tvrdí v rozhovoru pro magazín Zoot a prozradil i to, co by například za peníze nedělal. „Třeba bych nešel moderovat výstavu sexuálních pomůcek. To je v podstatě porno na podiu a to je pro mě za hranicí,“ říká olympijský vítěz.

JAK TO BYLO: Trojité salto s pěti vruty a Aleš Valenta vstoupil do historie
720p 480p 360p 240p

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze