VIP Sport

23. ledna 2018 • 13:38

Na olympiádu jedou sexy Češky! Podívejte se, kdo bude v Koreji ozdobou

Autor: ,

Ať už vyhrají medaili, nebo ne, jedno je jisté. České sportovkyně budou na nadcházející olympiádě v Koreji ozdobou. Ve čtvrtek schválená 85členná nominace čítá 20 žen. Blesk zvolil Miss Her 2018.Prcek z Kanady

CORTNEY MANSOUROVÁ (23)
Disciplína: Krasobruslení (taneční páry)

Cortney Mansourová

Rodačka z kanadské Reginy je nejmenší (155 cm) a nejlehčí (41 kg) členkou olympijské výpravy. S tanečním partnerem Michalem Češkou (25) se dali dohromady v roce 2013 v Praze, vzápětí přesídlili do Toronta, ale od roku 2015 trénují v baště tanců na ledě středisku Novi v americkém Michiganu pod vedením špičkového kouče Igora Špilbanda.

„Když se nás ujal, skákali jsme radostí,“ prozradila Mansourová. „Ale nemáme jen krasobruslařského kouče, ale i tanečního, baletního, hereckého,“ vypočítává. Česko, kde tráví zhruba tři měsíce v roce, si oblíbila. „Ale knedlíky moc nemusím. Radši si dám řízek,“ říká s úsměvem.

ZAJÍMAVOST: Start na OH si zajistili v září na kvalifikačním závodu v Oberstdorfu, kdy Cortney stále čekala na získání českého občanství. Po více než roční snaze se ho dočkala teprve v půlce prosince a přidala si ke jménu koncovku –ová.

Cortney Mansourová
Cortney Mansourová

Slalomářka ze sídliště

MARTINA DUBOVSKÁ (25)
Disciplína: Alpské lyžování

Martina DubovskáMartina Dubovská

Narodila se v Třinci, ale vyrostla v Liptovském Mikuláši. „Sídliště, deset tisíc lidí a jeden kopec přímo za barákem. Tam jsem začínala,“ vzpomínala před lety uhrančivá černovláska, jejíž maminka Češka se zamilovala na vysoké škole v Bratislavě. Martina měla odmalička české občanství, nicméně v dětství závodila za Slovensko.

„Ale můj táta, lyžařský trenér, vždycky říkal, že budu kvůli lepším podmínkám lyžovat za Česko.“ Sen o účasti na olympiádě si splnila už před čtyřmi lety v Soči, kde dojela 22. ve slalomu.

„Měli jsme doma o olympiádách hodně knížek a jako dítě jsem nepochybovala, že tam jednou budu závodit. Dodnes mám schovaný lístek, který jsem napsala asi v deseti letech. Je na něm: Medaile ze ZOH.“

ZAJÍMAVOST: Martina má raději večerní závody, protože se ráno může vyspat. Zdřímla si i před 2. kolem slalomu v rakouském Semmeringu, kde před rokem v prosinci zajela životní výsledek – 18. místo.

Cukrářka, co nemůže přibrat

TEREZA NOSKOVÁ (20)
Disciplína: Saně (jednotlivci)

Tereza Nosková

Závodnice ze Smržovky musí v korytu jezdit s desetikilovým závažím, protože je příliš lehká (57 kg). A nepřibírá, ani když se jako vyučená cukrářka láduje vlastnoručně upečenými věnečky.

Na saních jezdí od osmi let, kdy ji zlákala kamarádka. „Baví mě rychlost a adrenalin. Užívám si jízdu a nad ničím jiným nepřemýšlím,“ říká dívka s tváří panenky, která se na saních řítí i rychlostí 120 km/h.

ZAJÍMAVOST: Před týdnem si na Světovém poháru poranila kotník a ze strachu, že přijde o olympijskou premiéru, si pořádně pobrečela. Nakonec má ale jen výron sádru a berle odhodila s předstihem.

Cortney Mansourová
Cortney Mansourová

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze