VIP Sport

23. ledna 2018 • 13:38

Na olympiádu jedou sexy Češky! Podívejte se, kdo bude v Koreji ozdobou

Autor: ,

Ať už vyhrají medaili, nebo ne, jedno je jisté. České sportovkyně budou na nadcházející olympiádě v Koreji ozdobou. Ve čtvrtek schválená 85členná nominace čítá 20 žen. Blesk zvolil Miss Her 2018.Prcek z Kanady

CORTNEY MANSOUROVÁ (23)
Disciplína: Krasobruslení (taneční páry)

Cortney Mansourová

Rodačka z kanadské Reginy je nejmenší (155 cm) a nejlehčí (41 kg) členkou olympijské výpravy. S tanečním partnerem Michalem Češkou (25) se dali dohromady v roce 2013 v Praze, vzápětí přesídlili do Toronta, ale od roku 2015 trénují v baště tanců na ledě středisku Novi v americkém Michiganu pod vedením špičkového kouče Igora Špilbanda.

„Když se nás ujal, skákali jsme radostí,“ prozradila Mansourová. „Ale nemáme jen krasobruslařského kouče, ale i tanečního, baletního, hereckého,“ vypočítává. Česko, kde tráví zhruba tři měsíce v roce, si oblíbila. „Ale knedlíky moc nemusím. Radši si dám řízek,“ říká s úsměvem.

ZAJÍMAVOST: Start na OH si zajistili v září na kvalifikačním závodu v Oberstdorfu, kdy Cortney stále čekala na získání českého občanství. Po více než roční snaze se ho dočkala teprve v půlce prosince a přidala si ke jménu koncovku –ová.

Cortney Mansourová
Cortney Mansourová

Slalomářka ze sídliště

MARTINA DUBOVSKÁ (25)
Disciplína: Alpské lyžování

Martina DubovskáMartina Dubovská

Narodila se v Třinci, ale vyrostla v Liptovském Mikuláši. „Sídliště, deset tisíc lidí a jeden kopec přímo za barákem. Tam jsem začínala,“ vzpomínala před lety uhrančivá černovláska, jejíž maminka Češka se zamilovala na vysoké škole v Bratislavě. Martina měla odmalička české občanství, nicméně v dětství závodila za Slovensko.

„Ale můj táta, lyžařský trenér, vždycky říkal, že budu kvůli lepším podmínkám lyžovat za Česko.“ Sen o účasti na olympiádě si splnila už před čtyřmi lety v Soči, kde dojela 22. ve slalomu.

„Měli jsme doma o olympiádách hodně knížek a jako dítě jsem nepochybovala, že tam jednou budu závodit. Dodnes mám schovaný lístek, který jsem napsala asi v deseti letech. Je na něm: Medaile ze ZOH.“

ZAJÍMAVOST: Martina má raději večerní závody, protože se ráno může vyspat. Zdřímla si i před 2. kolem slalomu v rakouském Semmeringu, kde před rokem v prosinci zajela životní výsledek – 18. místo.

Cukrářka, co nemůže přibrat

TEREZA NOSKOVÁ (20)
Disciplína: Saně (jednotlivci)

Tereza Nosková

Závodnice ze Smržovky musí v korytu jezdit s desetikilovým závažím, protože je příliš lehká (57 kg). A nepřibírá, ani když se jako vyučená cukrářka láduje vlastnoručně upečenými věnečky.

Na saních jezdí od osmi let, kdy ji zlákala kamarádka. „Baví mě rychlost a adrenalin. Užívám si jízdu a nad ničím jiným nepřemýšlím,“ říká dívka s tváří panenky, která se na saních řítí i rychlostí 120 km/h.

ZAJÍMAVOST: Před týdnem si na Světovém poháru poranila kotník a ze strachu, že přijde o olympijskou premiéru, si pořádně pobrečela. Nakonec má ale jen výron sádru a berle odhodila s předstihem.

Cortney Mansourová
Cortney Mansourová

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze