ZOH 2018 | Tragédie! Samkové zemřel otec: Táta mě učil bojovat, vyhrála jsem pro něj | iSport.cz
20. ledna 2018 • 13:15

Tragédie! Samkové zemřel otec: Táta mě učil bojovat, vyhrála jsem pro něj

Autor: ,
TOP VIDEA
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou
SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za necelý měsíc jí čeká olympiáda, kde bude obhajovat zlatou medaili, dnes se dočkala vítězství na závodě Světového poháru v tureckém Erzurumu. To vše je zcela bezvýznamné v porovnání s tím, že Evě Samkové nedávno zemřel po dlouhém boji s nádorem na mozku otec Roman Samek.Problémy její otce se poprvé objevily, když bylo Samkové devět let. A diagnóza byla krutá - nádor na mozku.  „Je to asi jedenáct let, co doktoři nádor odhalili. Pak ještě sedm let chodil do práce, teď je v invalidním důchodu. K tomu se přidala epilepsie, která je průvodním jevem. Míval i dvacet záchvatů za den,“ říkala před čtyřmi lety Evina maminka Ludmila Samková.

Vážné zdravotní problémy měl Roman Samek i v době, kdy se jeho dcera chystala na olympijské hry do Soči. „Loni byl na operaci, ale pár dní na to mu otekl mozek a přestal mluvit. Ale teď už je to zase lepší,“ popisovala s úlevou jeho žena.

Svůj boj se zákeřnou chorobou však nakonec Roman Samek prohrál. Na svoji rodinu však může být hrdý...

Informace o tragédii Evy Samkové se objevila na facebookových stránkách.

Na olympiádě v Pchjongčchangu pak Eva Samková pro tátu získala bronzovou medaili »

Vyjádření na Facebooku

“Evku provázely technické problémy při startu, se kterými se však vyrovnala. Po zranění ramene a rekonvalescenci ukázala, že neztratila nic ze své psychické síly a formy,” prohlásil v cíli trenér Marek Jelínek.

Dnešní výhru olympijské vítězky doprovází velký a silný příběh. Jak jinak v jejím případě. Před dvěma dny ji totiž v Turecku zastihla zpráva o smrti otce. “Dva dny jsme se rozmýšleli, zda má nastoupit nebo se vrátit domů. Měla připravenou letenku a rozhodnutí bylo na ní. Po dohodě s rodinou se rozhodla zůstat. Svou výhrou ukázala, jak obrovsky silná osobnost v ní dřímá. Skláním se před ní a věřím, že se jí dostane klidu, který teď potřebuje,” dodal Marek Jelínek.

Samotná Eva měla o dnešním startu jasno. “Život mi píše různé příběhy a zkouší moji odolnost. Byl to právě taťka, který mě spolu s mojí mamkou učili bojovat, nevzdávat se a věřit, že cesta, kterou jsem si vybrala, je správná. Dnes jsem vyhrála pro něj. Porazit smutek a poprat se o své místo je přesně to co by si přál a byl by na mě pyšný,” prohlásila Eva Samková.

Česká reprezentantka se vrací po víkendu domů a prosí média a veřejnost, aby jí bylo dopřáno strávit čas se svou rodinou. Děkujeme, že její přání budete respektovat a samozřejmě vás o programu Evy a celého týmu budeme informovat.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

Témata:  sport, Eva Samková, smrt, otec
 
Články odjinud


Články odjinud