21. ledna 2018 • 17:27

SESTŘIHY: Bayern dal Pavlenkovi čtyři góly, Darida se vrátil po zranění

Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích

SOUHRN 19. KOLA | Fotbalisté Bayernu Mnichov díky dvěma zásahům Thomase Müllera a Roberta Lewandowského porazili v 19. kole německé ligy Brémy 4:2. Brankář Jiří Pavlenka se dvakrát zaskvěl proti hvězdným hráčům bavorského týmu, ale Werderu jeho zákroky nepomohly. Lipsko padlo ve Freiburgu 1:2 a přišlo o druhé místo. Za vedoucí Bayern se posunul Leverkusen, který zvítězil na hřišti Hoffenheimu 4:1. Český reprezentant Pavel Kadeřábek odehrál v dresu poraženého týmu celé utkání. Po vítězství 2:0 nad Augsburgem se dostal na příčky zajišťující účast v Lize mistrů také Mönchengladbach.

Hosté: 25. Gondorf, 74. Süle (vl.)

Domácí: Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Süle, Bernat – James Rodríguez, Javi Martínez (58. Arturo Vidal), Ribéry – Robben (58. Coman), Lewandowski (77. Wagner), T. Müller (C).

Hosté: Pavlenka – Bauer (46. Gebre Selassie), Veljković, N. Moisander, Augustinsson – Bargfrede (80. Belfodil) – Gondorf (72. Kainz), Junuzović (C), Delaney, M. Eggestein – M. Kruse.

Domácí: Wagner, Rafinha, Rudy, Starke, Vidal, Tolisso, Coman

Hosté: Jóhannsson, Kainz, Gebre Selassie, Sané, Belfodil, Drobný, Jacobsen

Hosté: Bauer, Bargfrede

Kampka – Kempter, Kempkes

Allianz Arena, München

1080p 720p 360p
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání

Brémy vstoupily do zápasu na hřišti favorita aktivně a v osmé minutě se do první šance dostal Kruse. V zakončení úspěšný nebyl, v 25. minutě ale přihrávkou vybídl ke skórování Gondorfa, který zakončil mezi Ulreichovy nohy.

Bayern posléze přidal a blízko vyrovnání byl Süle, jeho pokus ale zablokoval obránce hostů. Před přestávkou už ale Pavlenka nestačil na Müllerovu střelu zblízka.

James Rodríguez z Bayernu v souboji s Philippem Bargfredem z Werderu

V závěrečné půlhodině padly hned čtyři góly. Za domácí se dvakrát hlavou prosadil Lewandowski, který se vrátil do sestavy mnichovského velkoklubu po zranění a se 17 brankami vede bundesligovou tabulku střelců.

Polský kanonýr dal v tomto ročníku více branek než Brémy (16). Další zásah přidal Müller, který oslavil 100. gól v německé lize v dresu Bayernu. Brémám dopomohl ke druhé trefě domácí stoper Süle.

Hosté: 66. Werner

Domácí: Schwolow (27. Gikiewicz) – Söyüncü, Kempf, Gulde – Günter, Abraši, Koch, Stenzel – Höler (90+2. Stanko Stanko), Petersen (C), Haberer (81. Kleindienst).

Hosté: Gulácsi – Laimer, Orban (C), Upamecano, Bernardo – Sabitzer, Demme, Kampl, Bruma (88. Konaté) – Augustin (71. Y. Poulsen), Werner.

Domácí: Dräger, Gikiewicz, Kleindienst, Kübler, Schuster, Stanko, Terrazzino

Hosté: Ilsanker, Kaiser, Klostermann, Konaté, Mvogo, Poulsen, Schmitz

B. Brand

Schwarzwald-Stadion, Freiburg

SESTŘIH: Freiburg - Lipsko 2:1. Favoritovi vedení nestačilo, odjíždí bez bodu

Ve Freiburgu padaly branky až po změně stran. Vedení se ujali hosté v 66. minutě po individuální akci Wernera, který svůj průnik zakončil umístěnou střelou k tyči.

Domácí ale o šest minut později srovnali po rohovém kopu zásluhou Haberera a v 76. minutě dokonali obrat. Na další roh si naskočil Koch a hlavou zařídil svému celku tři body. Freiburg vstřelil v této sezoně 12 ze svých 20 ligových gólů po standardní situaci.

Hosté: 43. Bailey, 52. Baumgartlinger, 70. Alario, 90+3. Alario

Domácí: Baumann – Bičakčić (58. Uth), Vogt (C), Hübner – Kadeřábek, Rupp (56. Kramarić), Grillitsch (62. Amiri), Geiger, Zuber – Szalai, Gnabry.

Hosté: Leno – Tah, S. Bender (C), Wendell (85. Henrichs) – Brandt (78. Mehmedi), Baumgartlinger, Aránguiz, L. Bender (68. P. Retsos), Bailey – Volland, Alario.

28 017 diváků

SESTŘIH: Hoffenheim - Leverkusen 1:4. Kadeřábek v sestavě domácích debaklu nezabránil

Leverkusen se ujal vedení krátce před přestávkou, když se patičkou prosadil nejproduktivnější hráč Bayeru Leon Bailey. Jamajský záložník má kromě sedmi branek na kontě ještě šest gólových asistencí.

Hosté navýšili vedení v 53. minutě po tvrdé ráně Baumgartlingera. V 70. minutě přidal pojistku Alario. Domácí v závěru dokázali ještě snížit zásluhou Szalaie, na rozdíl tří branek ale upravil skóre svou druhou brankou Alario.

Hosté:

Domácí: Sommer – Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt – Herrmann (77. J. Hofmann), Cuisance, Zakaria, T. Hazard – Stindl (C) (90+2. Grifo), Raffael (85. Jantschke).

Hosté: Hitz – Opare (46. Framberger), Gouweleeuw, Hinteregger, Max – R. Khedira, Baier (C) – Ku (76. Córdova), Gregoritsch, Caiuby – Finnbogason (46. Schmid).

Domácí: Sippel, Drmić, Villalba, Hofmann, Jantschke, Grifo, Mayer

Hosté: Luthe, Heller, Morávek, Schmid, Córdova, Framberger, Danso

Hosté: Opare

Steinhausová – Günsch, Foltyn

Borussia-Park, Mönchengladbach

SESTŘIH: Mönchengladbach - Augsburg 2:0. Domácí se dotáhli na druhý Leverkusen

Úvodní gól zápasu Mönchengladbachu s Augsburgem vstřelil v 10. minutě Ginter. Ve vápně si naskočil na rohový kop Thorgana Hazarda a přesnou hlavičkou o tyč překonal Hitze. Na konci utkání upravil na 2:0 po sólové akci Hazard.

Mönchengladbach potvrdil dobrou domácí bilanci, na svém stadionu neprohrál pětkrát za sebou. Naopak Augsburg prohrál tři z posledních čtyřech venkovních utkáni.

Hosté: 71. Kagawa

Domácí: Kraft – Weiser, Stark, Lustenberger, Plattenhardt – Maier, Skjelbred – Lazaro, Duda (77. Leckie), Kalou (84. Darida) – Selke.

Hosté: Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos, Toprak, Toljan – Weigl, M. Götze (67. Isak), Kagawa – Pulisic (85. Jarmolenko), Schürrle, Sancho.

SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili

Záložník Vladimír Darida nastoupil poprvé od říjnového zranění kolena a následné operaci na pár minut za Herthu, která v pátek v německé fotbalové lize remizovala s Dortmundem 1:1. Jedenáctý tým tabulky poslal do vedení po přestávce Davie Selke, favorizované Borussii zařídil alespoň bod v 71. minutě Šindži Kagawa.

Darida, který si poranil koleno 14. října v utkání proti Schalke, se dostal do hry v 84. minutě místo Salomona Kaloua. V nastaveném čase obdržel žlutou kartu za faul na Juliana Weigla. Hertha neprohrála doma s Dortmundem počtvrté za sebou.

V nominaci hostů na zápas chyběl podruhé za sebou hvězdný útočník Pierre-Emerick Aubameyang, který usiluje o přestup, a Dortmund bez něj stejně jako v neděli proti Wolfsburgu uhrál jen remízu. „Nejde o trest, je to sportovní rozhodnutí,“ řekl k vyřazení gabonského kanonýra z týmu sportovní ředitel Borussie Michael Zorc.

Aubameyang je s 13 góly druhým nejlepším střelcem bundesligy. Spekuluje se o tom, že by mohl odejít do Arsenalu.

Hosté: 20. Hack (vl.), 90+1. Ginczek

Domácí: Zentner – A. Diallo, Gbamin, Hack – Brosinski, Serdar (74. Bell), N. de Jong, Latza, Holtmann (66. Donati) – Muto (83. Berggreen), Quaison.

Hosté: Zieler – Pavard, Badstuber, Baumgartl – Emiliano Insúa (46. Kamiński), Ascacibar, Gentner, Aogo – Mario Gómez (52. Ginczek), Özcan, Donis (66. Burnic).

Domácí: Donati, Maxim, Berggreen, Bell, Ujah, De Blasis, Huth

Hosté: Asano, Burnic, Meyer, Beck, Ginczek, Kamiński

Domácí: Zentner

Hosté: Emiliano Insúa, Ginczek, Burnic, Pavard

Osmers – Heft, Gorniak

OPEL ARENA, Mohuč

SESTŘIH: Mohuč - Stuttgart 3:2. Přestřelka v bitvě o záchranu a klíčové body pro domácí

Hosté: 18. Haller, 22. Chandler, 85. Jović

Domácí: Casteels – Verhaegh (C), Tisserand, Uduokhai, William (76. Gerhardt) – Guilavogui (87. Osimhen), Arnold – Brekalo (46. Steffen), Malli, Dimata – Origi.

Hosté: Hradecky – Salcedo, Hasebe (C), Falette – M. Wolf, Mascarell, K-P. Boateng, Chandler (86. Willems) – Gaćinović (79. G. Fernandes), Haller, Rebić (77. Jović).

Hosté: 27. Terodde, 68. Terodde

Domácí: Pollersbeck – Diekmeier, Papadopoulos, Mavraj, Santos – Janjicic (67. Wood), G. Jung – Holtby (78. Ito), Hunt, Kostić – Hahn.

Hosté: T. Horn – F. Sörensen, Meré, Heintz, Hector – Clemens (79. Klünter), S. Özcan, Höger, Jojić (88. C. Pizarro) – Osako (65. Lehmann), Terodde.

Domácí: van Drongelen, Mathenia, Wood, Schipplock, Salihović, Sakaj, Ito

Hosté: Zoller, Kessler, Guirassy, Klünter, Lehmann, Pizarro, Koziello

Domácí: Papadopoulos, G. Jung, Janjicic

Hosté: F. Sörensen, Hector, Meré

Winkmann – Bandurski, Blos

Imtech Arena, Hamburg

SESTŘIH: Hamburk - Kolín nad Rýnem 0:2. Poslední hosté jedou, vyhráli potřetí v řadě

Hosté: 86. Füllkrug

Domácí: Fährmann – Kehrer, Naldo, Nastasić – Schöpf, Goretzka (63. McKennie, 83. Stambouli), Meyer, Harit, Oczipka – Burgstaller, Pjaca (56. Embolo).

Hosté: Tschauner – Sorg, Sané, Anton – Korb (69. Harnik), Schwegler (80. Karaman), Fossum, Ostrzolek (85. Benschop) – Klaus, Füllkrug, Bebou.

Domácí: Konopljanka, McKennie, Di Santo, Stambouli, Nübel, Embolo, Tekpetey

Hosté: Harnik, Bakalorz, Elez, Hübner, Esser, Karaman, Benschop

Domácí: Schöpf, Naldo

Hosté: Korb

Petersen – Emmer, Reichel

Veltins Arena, Gelsenkirchen

SESTŘIH: Schalke - Hannover 1:1. Domácí přišli v závěru o šanci jít na druhé místo

1.  Bayern 23 19 2 2 55:18 59
2.  Dortmund 23 11 7 5 48:29 40
3.  Frankfurt 23 11 6 6 32:26 39
4.  Leverkusen 23 10 8 5 44:30 38
5.  Lipsko 23 11 5 7 36:31 38
6.  Schalke 23 10 7 6 36:30 37
7.  Hannover 23 8 8 7 32:33 32
8.  Augsburg 23 8 7 8 32:29 31